Kouč Vrba ulevil reprezentantům, náhradníci to zvládli

Plzeň – Bez reprezentantů Vladimíra Daridy a Davida Limberského nastoupili v neděli k utkání Gambrinus ligy v Ostravě fotbalisté FC Viktorie Plzeň.

20.8.2012

Pavel VrbaFoto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Ani Daniel Kolář, třetí z reprezentantů v dresu Viktorie, kteří měli v nohou středeční zápas proti Ukrajině, neodehrál v Ostravě celé utkání a ve druhém poločase střídal.

Ostatně trenéru Západočechů Pavlu Vrbovi ani nic jediného nezbývalo, než nechat opory na střídačce.

„Jejich zátěž v posledních dvou týdnech byla veliká. Věřil jsme tomu, že na Ukrajině nebudou hrát celé utkání, ale jak Kolář, tak i Liberský celý zápas odehráli. Proto jsme se rozhodli, že je budeme šetřit na čtvrteční pohárové utkání s Lokerenem," vysvětlil změny v sestavě kouč Viktorie.

Limberský nakonec nenastoupil do utkání vůbec, Darida se dostal na trávník až v průběhu druhé půle, když vystřídal právě Koláře.

Místo Daridy dostal příležitost reprezentant do 21 let Marek Hanousek a post levého obránce místo Limberského zaujal Radim Řezník.

Oba svoje role zvládli, Hanousek se dokonce zapsal do listiny střelců, když do šance ho poslal právě Řezník. „Řezník odehrál velice dobré utkání," pochválil řízného beka trenér Pavel Vrba.

A Hanousek? „To je možná budoucnost plzeňského fotbalu. Je to středový hráč, kterého jsme si vyhlédli, zaujal nás už v minulé sezoně. I on svoji roli zvládl velmi dobře," komentoval výkon Hanouska kouč Viktorie.

Plzeň ale tentokrát nedopustila dramatický závěr zápasu na Bazalech jako na jaře. I tenkrát vedla nad Baníkem 3:0, utkání však skončilo těsnou výhrou Plzně 3:2. A když v neděli Nigerijec Onuchukwu vstřelil jediný gól Baníku, Vrbovi se rázem vybavil jarní duel.

„Už za stavu 3:0 nás Kozáčik při tečované střele podržel. A když jsme vzápětí dostali branku, vzpomněl jsem si na poslední utkání v Ostravě. Tehdy jsme se třásli o výsledek," přiznal kouč Viktorie. V neděli ale jeho tým podobný scénář nepřipustil.

Hráče však v neděli sužovalo velké vedro. Hlavní rozhodčí proto po 25 minutách hry přerušil zápas, aby se mohli hráči obou týmů občerstvit. „Byl to netradiční fotbalový timeout, ale všichni jsme ho přivítali. Vedro bylo úmorné, byl jsem zpocený už před zápasem v kabině, když jsem si zavazoval kopačky," uvedl kapitán Plzně Pavel Horváth.