Kouč Dejmek se loučil s Chodskem výhrou

Plzeň - Nejúspěšnější zástupce našeho regionu ve fotbalové divizi si v závěrečném kole připsal do tabulky symbolicky tříbodový zisk. Domažlice po solidním výkonu porazily gólem Bublíka favorizovaný pražský Motorlet 1:0 a trenér Milan Dejmek mohl být spokojen.

23.6.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

„Hosté potvrdili kvalitu. Mají mladé a běhavé mužstvo a my jsme uspěli díky tomu, že zahrála dobře obrana a stačila rychlé protihráče včas zastavovat. Navíc jsme nastřelili tyč a Bublík mohl přidat ještě další góly. Poctivým výkonem jsme si snad udobřili diváky,“ říkal trenér Milan Dejmek.

Skutečnost, že mu právě končící smlouva nebude v Domažlicích prodloužena, vzal jako fakt. „Domluvili jsme se na ukončení spolupráce. Trošku mě to mrzí, protože vzhledem k počtu nemocných a zraněných hlavně na jaře jsme získali šestačtyřicet bodů, a myslím, že jsme odvedli celkově dobrou práci. Samozřejmě si uvědomuji chyby, kterých jsme se dopouštěli,“ tvrdil Milan Dejmek. „Zřejmě si teď na chvíli od trénování odpočinu,“ dodal.

O tom, kdo usedne na domažlickou lavičku, by se mělo rozhodnout tento týden.

Se svým mužstvem se loučil i klatovský trenér Jiří Toman. Jeho svěřenci sice dlouho vzdorovali do ČFL postupujícímu Vltavínu, ale po hodině hry inkasovali první gól a v dalších minutách ještě tři. Konečná bilance 0:4. „Je to o gólech. My je nedali, přesto se hráči nemají dnes za co stydět. Než Vltavín vstřelil první branku, do šance jsme ho nepustili,“ viděl duel klatovský kouč.

U mužstva sice končí, ale v Klatovech bude nadále pracovat. „Povedu starší dorost, který hraje divizi,“ vysvětlil Jiří Toman. U A mužstva by ho prý podle jeho slov mohl nahradit Karol Žák, který dosud vedl béčko, sestupující z 1. A třídy.

Tachovský nováček cestoval do Milevska už bez záchranářských starostí. Však také domácí borce, kteří naopak z divize padají, přišpendlil na jejich polovinu. Po ukázkové akci Malý vstřelil rychle vedoucí gól, ale dál už byla domácí branka zakletá a Milevsko nakonec srovnalo na konečných 1:1.

„Nastřelili jsme tyč a Braun, Rulf i Malý minimálně dalších šest tutovek neproměnili. Šance jsme měli z brejků hlavně ve druhé půli, přestože lepší fotbal jsme hráli v té první,“ bilancoval souboj tachovský sekretář Rostislav Vachálek.

Od nové sezony povede v divizi Tachov exligista Zdeněk Bečka a Petr Móži, který mužstvo velkou část jara z trenérské lavičky vedl, bude nadále vykonávat funkci sportovního ředitele klubu.

Sestupující Vejprnice se loučily s divizí důstojně na půdě Hořovicka a závěrečným finišem vydřely remízu 2:2.

„Byl to vyrovnaný zápas. Sice jsme už prohrávali o dva góly, ale v posledních třech minutách Löwy a Lisý stav srovnali. Byl to dobrý výkon,“ chválil mužstvo vejprnický sekretář Milan Radimák.

Místo nemocného lodivoda Karla Šilhavého vedl tým Jiří Valenčat a v brzké době by mělo být známo jméno nového kouče. Může se jím stát i exligista Robert Fiala, hráč a asistent trenéra Chrástu.

Vyhlídky na postup jsou příznivé, říká Daniel Kolář

Plzeň – Jeho gól z 36. minuty byl vítězný. Daniel Kolář poslal Viktorii do vedení 2:1 ve čtvrtečním utkání play-off Evropské ligy proti Larnace.

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.