Plzeňská Doubravka v souboji se silnými Voticemi uhrála doma bezbrankový výsledek. Kolovečský nováček si připsal na konto druhé vítězství a Domažlice překvapily ve Strakonicích, odkud si přivezly cennou výhru.

Doubravka – Votice 0:0

V opožděné premiéře nové sezony získali domácí se silným soupeřem bod za remízu, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. V prvních pětačtyřiceti minutách byli o poznání lepším celkem, koncovka však byla problémem. V 11. minutě střílel Beránek z malého vápna nad branku a za dvě minuty Šimr z pravé strany křížnou střelou přes celou branku mířil vedle. Ale dokázali zahrozit i Středočeši. Ve 41. minutě vypálil nebezpečně hostující Lizák a brankář Kunc vyrazil míč na roh.

Po změně stran získali hosté iniciativu a Doubravku prakticky nepustili do šancí. Domácí podržel brankář Kunc, který zlikvidoval dvě jasné tutovky Votic. V 78. minutě Budilovu střelu z rohu malého vápna vyrazil reflexivně na roh a v 80. minutě zlikvidoval sólo osamoceného Knoblocha. Votice tak v závěru nebyly daleko od výhry.

Rozhodčí: Vrzal. ŽK: 1:2. Diváků: 100.

Doubravka: Kunc – Řezáč, D. Novák, Smíšek (80. Mészáros), Štrajt – Štverák (46. Duchoň), Beránek (70. Petrželka), Sýkora, P. Krejčí, Šimr – Švec. Trenér Karel Krejčí.

Koloveč – Zličín 3:0

Před výbornou návštěvou si nováček připsal další zasloužené vítězství. Ve vyrovnaném prvním poločase měl dvakrát blízko ke gólu Šperl, ale poprvé byl faulován za cenu žluté karty a podruhé přehazoval brankáře, ale branku minul. Domácí se poprvé radovali těsně před přestávkou, když obránce Milota prošel přes několik hráčů a ve skluzu poslal svůj celek do vedení. Hosté měli v první půli před domácí svatyní jen pár závarů, které spolehlivý gólman Míčka lehce zlikvidoval.

Po přestávce kolovečtí borci chtěli rychle pojistit výhru a málem se jim to podařilo už v 50. minutě, když po přihrávce Parláska nastřelil Černohorský tyč. V 69. minutě byl ve vápně faulován pronikající Šperl a sám penaltu proměnil. Okamžitě po rozehrání dostal domácí kanonýr pas do běhu a přidal třetí gól. V závěru si domácí výhru pohlídali.

Poločas: 1:0. Branky: 44. Milota, 69. z PK a 70. Šperl. Rozhodčí: Šifalda. ŽK: 0:3. Diváků: 720.

Koloveč: Míčka – Baxa, Majlát, R. Černý, Milota – Černohorský (81. Kožíšek), Herman, Došlý (62. Pavlík), Parlásek – Šperl (78. Duchoň), Mour. Trenér Ivan Kovács.

Strakonice – Domažlice 0:2

Hosté se pustili do favorozovaných Jihočechů odvážně a od úvodních minut jim nadělali nemalé starosti. Strakonice měly sice častěji míč na kopačkách, ale po střele Brauna vstřelil gól Havlíček, který rozhodčí neuznal. Přesto další dorážka Bahledy znamenala už skutečně vedoucí gól Domažlic.

Druhou půli začali hosté výborně a po akci Bahledy s Havlíčkem vstřelil Leitl ukázkovou druhou branku. V následném tlaku domácích hostující obrana odolala. Strakonice sice trefily dvakrát tyč, ale cenné vítězství si už hosté vzít nenechali.

Poločas: 0:1. Branky: 25. Bahleda, 60. Leitl. Rozhodčí: Tereba. ŽK: 0:1. Diváků: 300.

Domažlice: Mleziva – Strejc, Tesař, Bauer, P. Cihlář – Leitl (80. Hartl), Mužík, Braun, Šámal – Havlíček (88. Mašek), Bahleda (70. Donko). Trenér Zdeněk Michálek.

Ostatní výsledky: Bohemians 1905 B – Vlašim B 3:1 (1:1, 17. Ibragimov, 65. Gröbl, 69. Hauer – 22. Jícha), Tábor – Sezimovo Ústí B 3:0 (2:0, 38. Fořt, 48. Czucz, 82. Stoszek), Hořovicko – Benešov 1:3 (1:0, 11. Kaufman z PK – 47. Kučaba, 66. Chomát z PK, 76. Turek), Motorlet – Litol 3:1 (2:1, 3. Pyšek, 30. Majerčin, 48. Karbulka – 9.Cáska), Příbram B – Třeboň 1:0 (0:0, 65. Kostorek).

Příští kolo: Domažlice – Hořovicko, Litol – Doubravka, Vlašim B – Koloveč, Zličín – Tábor, Votice – Bohemians 1905 B, Benešov – Motorlet, Třeboň – Strakonice, Sezimovo Ústí B – Příbram B.

Dohrávky 1. kola: Vlašim B – Doubravka, Litol – Hořovicko, Benešov – Strakonice (všechno ve středu v 17.30).