Kanonáda! Sušice zničila Příkosice

Plzeňský kraj – Osmigólovou nadílku si vezou domů fotbalisté Příkosic, destrukci soupeře režíroval Radek Kočí.

25.3.2013

Ilustrační tofoFoto: Archiv Benešovského deníku

Dařilo se i Vejprnicím, kde nasázel Kasýk hattrick. Překvapení se zrodilo v Lubech.

Klatovy – Chotíkov 1:1

Jarní premiéra zhořkla v sobotu fotbalistům Klatov. Domácí celý zápas vedli, jenže v závěru přehodil vybíhajícího Bekeho Pechler.

„V první půli jsme byli lepší my, po přestávce ale hosté srovnali hru a tlačili nás. V rozstřelu měl Chotíkov více štěstí," komentoval duel sekretář domácích Ján Gašpár.

PK: 2:4. Poločas: 1:0. Branky: 10. Sýkora – 90. Pechler. Nejlepší hráči: Sýkora – Pechler. Rozhodčí: Hodek. ŽK: 2:2. Diváci: 150.

Klatovy: Beke – Brož, Veselka, Mészáros, J. Matějka, Sýkora, Janda, Kadlec, D. Matějka (88. Skala), Hanzlík, Dytrt (73. Vítovec). Trenér: Vašica.

Chotíkov: Krásl – Pechler, Mich. Prais, Fikar, Kluska (51. M. Míka), Puchmertl, Mar. Prais (71. Šulan), Krásný (57. Lopata), Zedník, D. Míka. Trenér: Urbánek.

Horšovský Týn – Rapid 5:0

Lék jménem Miroslav Moravec působí na hru Dynama přímo blahodárně. Domácí mají po příchodu zkušeného kouče na jaře skóre 7:0.

„Po vyrovnaném úvodu jsme se dostali po pěkné kombinaci do vedení a pak jsme soupeře převyšovali," liboval si sekretář domácích Václav Vavřička.

Poločas: 1:0. Branky: 29. a 58. Zikán, 75. a 85. Havlíček, 89. Falout. Nejlepší hráči: všichni – Matějka. Rozhodčí: Křen. ŽK: 0:1. Diváci: 80.

H. Týn: Touš – R. Šindelář (85. Blacký), Brichcín, Havlíček, Šinál, Pazderník (90. Pačesný), T. Šindelář, Kosar, Zikán, Barnáš (45. Falout), Wolf. Trenér: Moravec.

Rapid: Matějka – Harmády, Buček, Hucl (86. Peroutka), Švejda (73. Salaman), Nový, Hodaň, Šimsa (65. Pubrle), Brabec, Polášek (73. Šojsl), Čupalka. Trenér: Mysliveček.

Horní Bříza – Stod 3:2

Rychlá branka Fořta fotbalistům Stoda body nepřinesla, Horní Bříza urvala výhru 3:2.

„Po přestávce jsme přebrali iniciativu a kromě dvou branek jsme si vytvořili i další šance," vypočítával sekretář Horní Břízy Stanislav Kapr.

Poločas: 1:2. Branky: 28. Sedlecký, 52. M. Chocholatý, 59. M. Paukner – 9. Fořt, 31. Karlíček. Nejlepší hráči: Zavadil – Bukovský. Rozhodčí: Hájek. ŽK: 2:3. Diváci: 120.

H. Bříza: Korejčík – Šimice, Sedlecký (46. Křížek), Zavadil, J. Paukner, M. Paukner, M. Chocholatý, Vrla, Janka, P. Chocholatý, Čechura (88. Beneš). Trenér: Michálek.

Stod: Pochobradský – Bárta (46. Lukášek), Bukovský, Karlíček (70. Štökl), Snášel, Lihm (58. Chovan), Kaas, Bouřa, Molek, Fořt, Höffler. Trenér: Honal.

Horažďovice – SK ZČE 3:2

Kouzlo domácího prostředí potvrdila Čadkova družina proti SK ZČE.

„Hrál se kvalitní fotbal, k čemuž přispěl i soupeř svým běhavým pojetím hry. Naše výhra je ale zasloužená," říkal vedoucí mužstva Milan Koželuh.

Poločas: 1:0. Branky: 12. Křivanec, 58. Rejšek, 62. Beránek – 56. Bednář z PK, 68. Škarda. Nejlepší hráči: Cihlář – Škarda. Rozhodčí: Krutina. ŽK: 1:0. Diváci: 110.

Horažďovice: Janda – Chirinciuc (90. M. Forman), P. Čadek, Křivanec, Cihlář, Šafanda, Nauš (58. Beránek), Stulík, Rejšek (85. Sova), Jůda, Kotrba. Trenér: M. Čadek.

SK ZČE: Pfleger – Chocholatý (15. Šulc), Macht, Světlík, T. Kraus, Vohrna, Šebek, Bednář, Rout (65. Meszáros), Škarda, Kropáček (81. Peterka). Trenér: Kural.

Vejprnice – Holýšov 5:0

Střelecký apetit prokázali o víkendu i borci Vejprnic, Holýšovu nadělili „bůra".

„První půle byla chvílemi vyrovnaná, ke konci zápasu ale soupeři zřejmě došly síly," všiml si sekretář Vejprnic Milan Radimák.

Poločas: 1:0. Branky: 15., 67. a 78. Kasýk, 70. Grätsch, 86. Sulek. Nejlepší hráči: Kasýk – Majlát. Rozhodčí: Kafka. ŽK: 3:2. Diváci: 80.

Vejprnice: Dufek – Heindl (75. Studeník), Havránek, Rada, Sulek, Šámal, Hora (85. Puhlovský), Lhotka, Kasýk (83. Biedermann), Grätsch, Paul (75. Milota). Trenér: Dejmek.

Holýšov: Míčka – Trhlík (52. Bouzek), Kubina, Šimandl (73. Levička), Majlát, Schamberger, Panuška (52. Klásek), Staněk, Procházka, Beneš, Dostálík. Trenér: Bárta.

Luby – Přeštice 4:3

Lubští bojovníci zaskočili Přeštice a urvali cenné body.

„Hosté lépe kombinovali, hrozili z nebezpečných kontrů. Po půlhodině hry ale fauloval Benedikt a hosté dohrávali o deseti. V závěru jsme znervózněli, ale výhru jsme si vzít nenechali," řekl sekretář Lubů Karel Křížek

Poločas: 1:1. Branky: 33. Šůs, 64. Koželuh, 72. Kostolanský, 75. Šnour – 12. Duchek, 76. Uzlík, 90. Mastný. Nejlepší hráči: Šůs – Duchek. Rozhodčí: Reznichenko. ŽK: 3:1. ČK: 0:1. Diváci: 80.

Luby: Kalaš – M. Křížek, K. Křížek, Koželuh, Sýkora, Šnour, Mlejnek (45. Javorský), Šůs, Kostolanský (85. Havlovic), Čížek (79. Švec), Pivoňka. Trenér: Bečka.

Přeštice: Růžička – Hrdlička, Uzlík, Bouc (70. Bouc), Trdlička, Duchek, Forman, Lambor (42. Mastný), Benedikt, Vacík, Přibáň. Trenér: Šilhánek.

Sušice – Příkosice 8:0

V souboj kočky s myší se proměnil zápas v Sušici. Domácí celek nadělil soupeři osm branek a postaral se o nejvyšší výhru v letošním ročníku soutěže, zkušený Kočí jich napálil soupeři pět.

„Po rozpačitém úvodu se nám podařilo vstřelit důležitý gól a sebevědomí hráčů narostlo. Soupeř se i přes nepříznivý výsledek snažil, rozhodně výsledek neodpovídá průběhu zápasu," krotil euforii kouč vítězů Jan Staněk.

Poločas: 4:0. Branky: 15., 35., 60., 80. a 85. Kočí, 33. a 38. T. Klíma, 62. Vrhel. Nejlepší hráči: Kočí – Pražák. Rozhodčí: F. Cihlář ŽK: 1:0. Diváci: 70.

Sušice: Jarolím – L. Kodýdek, Melka, Vrhel (75. Bešta), Hrach, Kočí, Szedmák, Kotrba (75. Varga), Halas (75. Budil), Fuchs (75. Kysilka), Klíma (65. Králík). Trenér: Staněk.

Příkosice: Protivínský – Herák, Korecký, Papáček, Pražák, Komanec, Pešek, Spěváček, Lisý, Kotnauer, Kohout. Hrající trenér: Pleticha.

Plzeň očima Miroslava Valiny

Plzeň - Čtyřiapadesátiletý Miroslav Valina prožil dětství a část života v malé vesnici na Litoměřicku. Ve svých dvou letech prodělal infekční onemocnění, po kterém zůstal částečně ochrnutý. V dospívání ještě utrpěl úraz, od té doby je upoután na invalidní vozík.

Kvalita vody na Plzeňsku je stále dobrá

Plzeňsko – Krajská hygienická stanice včera zveřejnila výsledky pondělního měření kvality vody v koupacích zařízeních.

Univerzitní stěhování pokračuje

Plzeň - Stát přichystal vysokým školám skoro 14 miliard korun na rekonstrukce či modernizace budov.

Střela z trestňáku mi nevyšla na sto procent, říká Bakoš

Plzeň - Nastoupil a rozhodl. Útočník plzeňské Viktorie Marek Bakoš dvěma góly zařídil vítězství 3:1 ve čtvrtečním úvodním utkání play-off Evropské ligy proti kyperské Larnace.