Juniorka Viktorie vyhrála v Písku

Plzeň - Úspěšně si vedli ve svém prvním letošním přípravném utkání fotbalisté třetiligové juniorky FC Viktorie Plzeň. Při návratu z kondičního soustředění v Žinkovech si zajeli do Písku a vyhráli tu nad domácím třetiligovým celkem 2:1.

17.1.2010

Michal Štrajt z Viktorie Plzeň B (v červeném dresu) překonává brankáře soupeře Jana Satrapu v přípravném utkání v PískuFoto: Jan Škrle

První poločas vyhráli Jihočeši brankou Šafaříka ze 22. minuty. Ve druhém poločase stříleli branky už jen Plzeňané. Nejdříve vyrovnal osm minut po přestávce Brožík střelou z dvaadvaceti metrů. V 78. minutě se znovu prosadila Viktoria. Matas poslal míč na Šveráka, který jej přenechal u zadní tyče připravenému Štrajtovi a ten obloučkem překonal gólmana.

Trenér Milan Matejka měl vzhledem k velké zátěži na soustředění pro tým jen slova chvály. „Jednoznačně musím všechny kluky pochválit. Sehráli jsme vyrovnanou partii, kluci běhali, snažili se. A přestože se v závěru projevila únava ze Žinkov, bojovali a byli aktivní. Podržel nás brankář Houdek, který předvedl v první půli dva perfektní zákroky,“ uvedl Matejka.

FC Písek - FC Viktoria Plzeň B 1:2 (1:0)

Branky: Šafařík - Brožík, Štrajt.

Viktoria B: Houdek - Nový, Matas, Chvojan, Mandous - Vitouš, Staněk Šlajs, Mudra - Brožík, Bezděk. Střídali: Štverák, Herák, Štrajt.