Juniorka Viktorie remizovala s Chomutovem

PLZEŇ - Fotbalisté třetiligové rezervy Viktorie Plzeň remizovali vsobotu v přípravném utkání sdivizním celkem Chomutova 1:1

9.2.2008

Záložník Viktorie Plzeň Filip Trantina (vlevo) se snaží prosadit přes hráče Chomutova v sobotním přípravném utkání. Foto: DENÍK/Václav Vacek

Obě branky padly vprvním poločase, vedení se na umělém trávníku Senca Doubravka ujali hosté v36. minutě Hynkem a za Viktorii vyrovnal pět minut před přestávkou slovenský záložník Toporčák, který je vPlzni na testech.

Vprvní půli byli lepším celkem Plzeňané. Dobře kombinovali a vytvářeli si brankové příležitosti. Skórovat mohli Presl, Bauer a dvakrát se všanci ocitl Toporčák. Do vedení šli však překvapivě hosté, když zojedinělé šance se prosadil v36. minutě Hyneš. Severočechům, které vede bývalý hráč Viktorie Plzeň Tomáš Heřman, ale jednobrankový náskok vydržel jen čtyři minuty, ve 40. minutě vyrovnal Toporčák.

Ve druhé půle se ze hry Viktorie vytratila kombinace i přesná přihrávka. Plzeňská juniorka měla sice optickou převahu, ale zapomínala na zadní vrátka a nechávala soupeři prostor krychlým protiútokům. Dvakrát podržel Viktorii brankář Ilizi a jednou vykopával míč zprázdné branky záložník Trantina.

„Mužstvo zaslouží pochvalu jen za hru vprvním poločase. Vněm jsme navázali na kvalitní výkon ze středečního zápasu na Strahově proti dorostu Sparty. Po přestávce byla naše hra špatná, nedařilo se nám skoro nic. Mužstvo jsme sice prostřídali, to ale pro hráče, kteří nastoupili, není omluva,“ zlobil se po utkání trenér Viktorie František Sluka.

Kouč Chomutova Tomáš Heřman byl naopak svýkonem svého týmu spokojen. „Byl to vyrovnaný zápas, který jsme ale vzávěru mohli rozhodnout pro sebe. Klukům nemohu nic vytknout, proti mladému, běhavému a dobře trénovanému soupeři předvedli velmi dobrý výkon. Takový zápas jsme potřebovali, pomůže nám to vdalší přípravě,“ uvedl kouč sedmého týmu divizní skupiny B.

FC Viktoria Plzeň B – Chomutov 1:1 (1:1). Branky: 40. Toporčák - 36. Hyneš.

Viktoria: Ilizi – Nitrianský, Lisý (46. Mikluščák), Bauer, Bárta – Trantina, Staněk (46. Aubrecht), Dvořák (65. Šuranský), Toporčák (46. Bešta) – Šuranský (46. Leitl), Presl.

9.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Jedna z mnoha ilustrací Václava Karla ve známé sbírce básní Josefa Václava Sládka Těm nejmenším.
2

Nejslavnějšího rodáka Dobříče už připomíná pamětní deska

V centru Plzně nefungují semafory, dopravu řídí policie

Plzeň - Policie se o nefunkční světelné signalizaci dozvěděla až z kamerového záznamu.

ON-LINE: Ptejte se lídra KDU-ČSL Stanislava Antoše

Plzeňský kraj - Krajský lídr KDU-ČSL pro blížící se parlamentní volby a místostarosta Domažlic Stanislav Antoš odpovídá čtenářům Deníku v on-line rozhovoru.

Plzeň očima Jana Bielika

Dvaadvacetiletý Jan Bielik se rozhodl rozběhat Česko. Začal ve druhém ročníku plzeňského sportovního gymnázia. Pravidelně pořádá charitativní běhy, běžecké kurzy, společné tréninky nebo běžecké a netradiční party závody. Cílem projektu Rozběháme Česko je spojit běžce, ukázat ostatním radost z pohybu a pomoci potřebným.