Blšany v Plzni nastoupily s třemi exprvoligovými fotbalisty Tesaříkem, Velebou a Jendruščákem. Domácí se naopak spoléhali na mladé kmenové hráče juniorky, ze širšího prvoligového kádru je posílili jen brankář Lukáš Krbeček a obránci Smola a Süsser. „O to více si vítězství vážím. Jsou to pro nás velmi důležité tři body,“ prohlásil po utkání trenér Viktorie František Sluka.

Hru juniorky poznamenala v první půli nervozita, proti zkušenému soupeři se domácí těžko prosazovali. Klíčovým okamžikem byla 42. minuta, kdy rozhodčí vyloučil hostům stopera Thomase za faul zezadu.

Po obrátce se Plzeňané proti početně oslabenému soupeři tlačili dopředu a často se pokoušeli o střelbu ze střední vzdálenosti. A to se jim nakonec vyplatilo.

V 70. minutě vypálill z dálky Trantina, brankář Ivanka jen vyrazil míč před sebe a dobíhající Presl otevřel skóre. Za deset minut se situace opakovala. Leitlův střílený centr ze strany vypadl Ivankovi z náruče a Bárta pohotově poslal míč do sítě. Stejný hráč mohl v závěru ještě dvakrát skórovat, ale první střelu vykopl na brankové čáře blšanský gólman s při druhé šanci Leitl ve vyložené pozici netrefil míč.

„Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, Blšany mají velmi zkušené mužstvo. Po vyloučení blšanského obránce jsme chtěli využít početní převahy a hráli jsme více aktivně, což nám nakonec přineslo cenné body. Výhra je pro nás povzbuzením do dalších bojů,“ uvedl domácí kouč.

Jeho protějšek Luboš Zákostelský byl o poznání smutnější. „Věřil jsem, že v Plzni budeme bodovat. Zápas ale výrazně ovlivnily dvě situace. Vyloučení Thomase a školácké chyby našeho gólmana, který soupeři doslova nabídl oba góly. Nedá se nic dělat, budeme bojovat dál o záchranu,“ komentoval zápas bývalý hráč Blšan, Liberce i Viktorie Plzeň.

FC Viktoria Plzeň B – FK Chmel Blšany 2:0 (0:0). Branky: 70. Presl, 80. Bárta. Rozhodčí: Ochotnický – Dobrý, Fišer. ŽK: 0:3. ČK: 42. Thomas (Blšany). Diváci: 200.

Plzeň B: L. Krbeček – Trantina, Süsser, Bauer, Smola – Mudra (60. Leitl), Šiml, Staněk, Dvořák (87. Šuranský), Bárta – Presl (90. Bešta). Trenér: František Sluka.

Blšany: Ivanka – Řehák, Thomas, Suchý, Poláček (73. Klasna), Škultéty, Trup, Jendruščák, Tesařík, Veleba, Veverka. Trenér: Luboš Zákostelský.