Juniorka Viktorie poprvé vyhrála

Plzeň – Šest kol čekala juniorka Viktorie Plzeň na vítězství v České fotbalové lize. V neděli se konečně dočkala, když na domácím trávníku zdolala mužstvo Arsenalu Česká Lípa 2:0.

12.9.2010

Útočník Arsenalu Česká Lípa Miloslav Kousal (vlevo) se snaží vystřelit přes bránícího Miloše Brezinského z Viktorie B v nedělním utkání České fotbalové ligy v Plzni. Foto: DENÍK/Václav Vacek

Vyrovnaný první poločas skončil bez branek a o osudu utkání se rozhodlo po přestávce. Skóre zápasu otevřel v 57. minutě Antonín Presl, který napálil odražený míč pod břevno. První výhru v nové sezoně pojistil béčku Viktorie v 70. minutě po standardní situaci Jakub Dvořák.

„Po vedoucím gólu z nás spadla nervozita, začali jsme více kombinovat. Soupeř otevřel hru a výsledkem byla naše druhá branka. Jsem moc rád, že jsme vyhráli, hráčům to dodá sebevědomí do dalších zápasů. Hodně nám v defenzivě pomohly zkušenosti a přehled Miloše Brezinského z A mužstva,“ uvedl po utkání trenér juniorky Jiří Skála.

Navázat na první vítězství v soutěži mohou fotbalisté juniorky Viktorie už ve středu, kdy na domácím trávníku v Luční ulici hostí Pardubice.

FC Viktoria Plzeň B – Arsenal Česká Lípa 2:0 (0:0). Branky: 57. Presl, 70. Dvořák. Rozhodčí: Kalenda – Hrubeš, Váňa. ŽK: Parys (ČL). Diváci: 150.

Viktoria: Houdek – Nový, Štefl, Brezinský, Dvořák – Sladký (46. Šlajs), Vitouš – Presl, Darida (78. Mudra), Beránek (88. Aubrecht) – Herák. Trenér: Jiří Skála.

Ostatní výsledky 6. kola: Písek - Králův Dvůr 4:0, Pardubice - Chomutov 0:1, Bohemians Praha - Jablonec B 6:2, Mladá Boleslav B - Žižkov B 4:0, České Budějovice B - Ovčáry 3:2, Karlovy Vary - Hlavice 0:0, Slavia Praha B - Kunice 3:1, Liberec B - Vltavín 0:1.

12.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační fotografie.

Pas na počkání už vám nikde nevydají

Pěstujeme olivy

První Burger King se otevírá v Plzni

Plzeň - Americký řetězec Burger King otevírá dnes svou první pobočku v obchodním centru Plaza.

Boj o místo. Musím makat a proměňovat šance, říká Schleiss

Plzeň – Další krok v boji o místenku v sestavě hokejové Škody Plzeň pro nadcházející ročník extraligy udělal v úterním přípravném duelu s Chomutovem (2:3 pp) útočník Jan Schleiss.

Nebílovy: Zámek jako stvořený pro divadlo

Plzeň/Nebílovy - Předplatťe si Deník alespoň na čtvrt roku a jako dárek od nás dostanete dvě vstupenky na představení „Rukojmí bez rizika“ 28. srpna od 19.00 hodin.