Juniorka Plzně sebrala body favoritovi

Plzeň - Ani jednu branku, ale za to nadprůměrný fotbal a drama až do poslední vteřiny zápasu. Tak vypadala v neděli jarní premiéra České fotbalové ligy v Plzni. Juniorka Viktorie v ní včera remizovala s vedoucím celek soutěže Vlašimí 0:0.

15.3.2009

Útočník juniorky Viktorie Dimitrij Tatanašvili (v červeném dresu) bojuje o míč se soupeřem v nedělním utkání České fotbalové ligy v PlzniFoto: DENÍK/Václav Vacek

Hosté měli většinu zápasu herně navrch, ale béčko Viktorie posílené o několik hráčů A mužstva, eliminovalo největší zraň Středočechů, standardní situace. „Po dlouhé době jsme neinkasovali gól ze standardní situace, mužstvo za to musím pochválit. Bod je pro nás cenný,“ uvedl trenér Viktorie Milan Matejka.

Hosté si vytvořili v prvním poločase tři gólové příležitosti a tlak měli i ve druhé půli. Skórovat ale mohla i Plzeň. V 61. minutě hlavičkoval Presl těsně mimo branku a stejný hráč byl v 90. minutě před brankou Vlašimi faulován, ale sudí penaltu neodpískal.

„Možná sedmdesát procent utkání jsme měli ve své moci a vytvořili si několik vyložených brankových příležitostí. Bohužel jsme však žádnou z nich neproměnili a já jsem z výsledku zklamaný,“ komentoval utkání vlašimský kouč Roman Nádvorník, který v minulosti působil v Plzni v roli asistenta trenéra Martina Pulpita.

FC Viktoria Plzeň B – FC Graffin Vlašim 0:0. Rozhodčí: Schrötter, J. Blaschke, Šecová. ŽK: Bauer (P). Diváci: 200.

Viktoria B: Houdek – Mandous, Bauer, Navrátil, Bárta – Tatanašvili, Rodrigues, Dvořák – Leitl (70. Mudra), Presl, Rezek.Trenér: Milan Matejka.

Vlašim: Toma – Petrů, Švamberg, Nešpor, Schuster – Vebr, Křeček, Kabele, Průcha – Vořechovský (79. Pyšek), Bálek (89. Kacafírek). Trenér: Roman Nádvorník.