Juniorka má tři body. Otočila duel s Pardubicemi

Plzeň – Vítězně se s podzimní částí juniorské ligy rozloučili fotbalisté Viktorie Plzeň.

3.12.2013

Ilustrační fotoFoto: FCV/Jaromír Pech

Ti v pondělí přivítali na umělé trávě v Doubravce celek Pardubic. Domácí, před utkáním v tabulce desátí, měli mít v utkání navrch. Jejich soupeř totiž aktuálně ligovou tabulku uzavírá.

Dlouho ale průběh zápasu papírovým předpokladům neodpovídal. První poločas skončil bez branek a v 56. minutě šli dokonce do vedení hosté. To se pardubický Fusek dokázal prosmýknout až před domácí branku a tam si poradil jak s dotírajícími obránci, tak s plzeňským gólmanem.

V 60. minutě naštěstí Mladen Veselinovič stav srovnal. Odvrácený míč z rohového kopu se odrazil právě k mladému Bosňanovi a ten jej z voleje nekompromisně napálil k pravé tyči Čihařovy brány.

O deset minut později centr do pokutového území hostů propadl až k Hrdličkovi, který jej pohotově usměrnil do hostující branky.

Další změnu skóre přinesla osmasedmdesátá minuta. Rozběhnutý Veselinovič dostal skvělou přihrávku a z hranice vápna nedal hostujícímu brankáři šanci zasáhnout. Jeho obstřel zapadl přesně k zadní tyči.

A v nastaveném čase uzavřel skóre utkání Lukeš překrásnou dalekonosnou střelou do šibenice.

Viktoriáni se tak mohli radovat ze zasloužené výhry.

„Pardubice jsou poslední a do utkání jsme proto šli s vidinou výhry," pravil trenér Viktorie Jiří Kohout.

„S podzimní částí jsme se navíc chtěli rozloučit pozitivně i po herní stránce. Výsledek je celkem slušný, ale co se týče herního projevu, tam je spokojenost jen poloviční," přiznal Kohout. „Rozdílovým hráčem byl ofenzivní Veselinovič. Vedle dvou vstřelených branek měl i další dobré situace," zdůraznil Kohout.

FC Viktoria Plzeň – FK Pardubice 4:1 (0:0)

Branky: 60. a 78. Veselinovič, 70. Hrdlička, 90+1. Lukeš – 56. Fusek. Rozhodčí: Ochotnický – Zeman, Janoch. ŽK: Růžička, Veselinovič – Řezníček, Fousek.

Plzeň: Šiman – Hamerník (63. Mariánus), Mandula (46. Rusňák), Hrdlička (76. Hvězda), Mlynařík (85. Krčál), Hrubý, Lukeš, Hradecký, Růžička, Libotovský, Veselinovič (82. Domabyl).

Autor: Karel Popel

3.12.2013 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační fotografie.

Pas na počkání už vám nikde nevydají

Pěstujeme olivy

První Burger King se otevírá v Plzni

Plzeň - Americký řetězec Burger King otevírá dnes svou první pobočku v obchodním centru Plaza.

Boj o místo. Musím makat a proměňovat šance, říká Schleiss

Plzeň – Další krok v boji o místenku v sestavě hokejové Škody Plzeň pro nadcházející ročník extraligy udělal v úterním přípravném duelu s Chomutovem (2:3 pp) útočník Jan Schleiss.

Nebílovy: Zámek jako stvořený pro divadlo

Plzeň/Nebílovy - Předplatťe si Deník alespoň na čtvrt roku a jako dárek od nás dostanete dvě vstupenky na představení „Rukojmí bez rizika“ 28. srpna od 19.00 hodin.