Jiskra zabrala a na domácí půdě porazila pražský Meteor

Domažlice – Po utkáních se Zápy a Převýšovem, která domažlická Jiskra prohrála, Chodové opět zabrali.

10.11.2014

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

Domažlice doma přivítaly pražský Meteor a v zápase 14. kola České fotbalové ligy padlo hned šest branek.

Domažlice – Meteor 4:2

V prvním poločase se ale na domažlické Střelnici moc fotbalových kouzel nedělo.

Zajímavé věci přišly až ke konci první části zápasu.

Ve 41. minutě nejdříve poslal domácí do vedení kapitán Jiskry Petr Mužík, jenže v dresu hostí na poločasových 1:1 záhy srovnal Jan Fíček.

A ve druhém poločase se s brankami roztrhl pytel.

V 56. minutě se Jan Fíček trefil podruhé, když proměnil penaltu po faulu domácího Bárty na jednoho z útočících hráčů ve vápně Jiskry.

V poslední půlhodině utkání to však byli už jen domácí, kteří slavili úspěch.

V 61. minutě si po Leitlově centru do šestnáctky Meteoru vstřelil vlastní branku Jiří Ptáček. A nešťastné okamžiky hostujícího obránce ještě pokračovaly.

Dvacet minut před koncem Ptáček fauloval před svou brankou Hrdličku, načež následoval další pokutový kop.

Ptáček navíc viděl druhou žlutou kartu v utkání a předčasně šel pod sprchy.

K nařízené penaltě se postavil Mužík a ranou do šibenice vrátil domácím vedení.

To v 74. minutě čtvrtou brankou Jiskry ještě potvrdil Petr Došlý.

Chodové tak v gólové přestřelce zvítězili 4:2 a drží se v popředí třetí ligy.

„Po špatném prvním poločase jsme se v tom druhém rozjeli, měli šance a došli jsme si pro vítězství," řekl kouč Jiskry Stanislav Purkart.

Poločas: 1:1. Branky: 41., 69 z PK Mužík, 61. Ptáček (vl.), 74. Došlý – 43. Fíček, 56. Fíček z PK. ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (68. Ptáček). Rozhodčí: Drábek – Starý, Vodrážka.

Domažlice: Ticháček – Bárta, Tůma, Bauer, Hrubý (46. Vondráček) – Leitl (72. Beránek), Hošek, Mužík, Chrien (85. Javorský), Došlý (83. Špírek) – Hrdlička (80. Braun).

Ostatní výsledky 14. kola: Vltavín – Union 2013 1:2 (0:2, 78. Abena – 32. Žalman, 45. Janda), Králův Dvůr – Převýšov 2:5 (0:4, 65. Šlapák, 84. Sabou – 7. Šultes, 10. Urbanec, 30., 38. Sedláček, 68. Kučera), Admira Praha – Bohemians Praha 1:2 (0:2, 51. Vosický – 29. Neuberg, 34. Štoček), Jirny – Chrudim 3:0 (2:0, 11. Teplý, 36., 62. Bukač), Čáslav – Chomutov 2:1 (1:0, 29. Ujec, 70. Fousek – 52. Ježdík), Štěchovice – Vyšehrad 0:1 (0:1, 34. Kočí), Benešov – Písek 2:0 (1:0, 43. Manzia, 60. Čapek), Zápy – Louňovice 2:2 (3:2 PK, 2:1, 24. Kalivoda, 31. Jelínek – 9. Micka z PK, 85. Blažej).

Jan Kašpar

Autor: Redakce

10.11.2014 VSTUP DO DISKUSE

Marek Bakoš

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

David Boubel se narodil 26. července ve 4:14 mamince Miroslavě a tatínkovi Lukášovi z Plzně. Po příchodu na svět ve FN vážil bráška dvouleté Nelinky 3400 gramů a měřil 50 cm.