Jiskra porazila Karlovy Vary gólem v závěru

Domažlice – Ve včerejším podvečeru odehrály týmy České fotbalové ligy kompletní vložené 34. kolo.

15.5.2014

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Daniel Seifert

Domažlice hostily v regionálním derby Karlovy Vary. Utkání nakonec dopadlo lépe pro domácí Jiskru.

Domažlice – Karlovy Vary 1:0

Hosté přijeli posilněni o hráče druholigového Sokolova, jehož jsou farmou.

V karlovarském dresu tak nastoupili například obránce Blažek nebo záložník Kobylík.

Přesto to byli domácí, kteří po celý zápas tvořili hru.

V prvním poločase se hrálo prakticky na jednu branku. Jiskra se tlačila do zakončení, kde jí ovšem chyběla přesnost. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Domažlice dobývaly brankáře Krbečka i v druhé půli, zatímco hosté se soustředili na bránění.

Kýžená gólová odměna ale nakonec pro Jiskru přišla.

Už v nastaveném čase totiž Jiskra zužitkovala svůj tlak. Vítězství 1:0 přesným zásahem zařídil Jiří Bárta.

Domažlice tak po dvanáctém vítězství v sezoně poskočily na 10. místo tabulky, zatímco Karlovy Vary zůstávají na 16. příčce a budou bojovat o záchranu.

„Za vítězstvím jsme šli až do konce a je zasloužené," řekl trenér Jiskry Stanislav Purkart.

Poločas: 0:0. Branka: 91. Bárta. ŽK: 1:3. ČK: 0:0. Rozhodčí: Benedikt – Němec, Kouba.

Domažlice: Ticháček -Pokrovskij, Bauer, Braun, Bárta, – Javorský, Pyrka M., Kasýk, Pokrovskij, Rajtl – Petráček (86. Šot), Dvořák.

Ostatní zápasy 34. kola: Čáslav – Strakonice 1:0 (1:0, 39. Hoffman), Meteor Praha – Sparta Praha B 3:2 (1:1, 6. Budínský, 49. Vaitkunas, 80. Míča – 33., 69. Konate), Králův Dvůr – Horní Měcholupy 2:0 (0:0, 14., 90. Sabou), Chrudim – Štěchovice 1:0 (1:0, 45. Vácha), Kolín – Kunice 2:0 (1:0, 3. Stejskal, 62. Sedláček), Převýšov – Roudnice n. L. 2:3 (1:2, 40. a 77. Bodlák – 7. Kučera, 42. a 57. Petrášek), Zápy – Chomutov 0:5 (0:1, 15. a 67. Szmek, 47. a 75. Česlák, 82. Pikl), Jirny – Admira Praha 3:0 (2:0, 13. Mbah, 32. Stehlík, 77. Vandas).