Na domácím hřišti nastoupili proti Příbrami v sestavě i s rekonvalescentem Pavlem Horváthem, ale ani on nezabránil nejtěsnější porážce. Rozhodující branku vstřelili hosté v 88. minutě. V nastaveném čase zahrávala Viktoria po faulu na Daniela Černého pokutový kop, ale slabou střelu faulovaného hráče gólman Příbrami zneškodnil. Stejnou výhodu měla v 70. minutě i Příbram, ale Mareš mířil vedle svatyně domácích.

Domácí fotbalisté posíleni o Pavla Horvátha v prvním poločase dominovali. Měli k dispozici nespočet rohových kopů a standardních situací. Do velké šance se po půlhodině hry dostal Černý, ale míč z rohového kopu nedokázal přesně usměrnit mezi tři tyče. O osm minut později se radovali hráči Příbrami, ruce nad hlavou jim však vydržely jen několik vteřin. Pro útočný faul branka neplatila.

Do druhého poločasu vstoupily oba týmy v podobném duchu, ve kterém končily první půli, tedy aktivně. Velkou příležitost měli Středočeši v 70. minutě, když se po faulu Medveděva kopala penalta, Mareš ale branku domácích vůbec netrefil. Hosté ale nepolevili a nakonec se mohli radovat. V 88. minutě se dostali ve větším počtu do pokutového území a domácí opět faulovali. Namísto penalty ale ponechal sudí Hock hostům výhodu a Řezáč s ní dokázal gólově naložit. Viktoria měla k vyrovnání stavu zápasu opravdu blízko v poslední minutě utkání, ale úspěšný penaltový exekutor z předešlých duelů Daniel Černý byl při zahrávání pokutového kopu vychytán hostujícím Kočím.

„Odehráli jsme vyrovnaný zápas, ve kterém jsme měli o něco více šancí. Příbram ale dobře bránila a podnikala rychlé brejky, z čehož docílila branky. Zajímavostí jsou dvě neproměněné penalty. Nás může nevyužití pokutového kopu mrzet o to více, že jsme tuto možnost měli v nastaveném čase zápasu," uvedl trenér Jiří Kohout.

FC Viktoria Plzeň – 1. FK Příbram 0:1 (0:0)

Branka: 88. Řezáč. Rozhodčí: Hock – Hrabovský, Kříž. ŽK: 69. Medveděv – 30. Ježdík, 74. Šindelář.

Viktoria: Juraši – Medveděv, Piroch, Čihák, Glazer – Hradecký, Horváth – Hejda (74. Vávra), Kratochvíl (82. Bohó), Mlynařík – Černý.

Ostatní výsledky: Liberec – Bohemians 1905 1:1, Č. Budějovice – Táborsko 3:1, Ostrava – Varnsdorf 3:1, Jihlava – Brno 3:3, Dukla – Jablonec 1:1, Ml. Boleslav – Sparta 2:0), Slovácko – Znojmo 1:1, Hr. Králové – Třinec 3:1, Slavia – Teplice 3:2.