Plzeňský kraj – Horní Bříza a Rapid se vzdalují od nebezpečného pásma sestupu, naopak Horšovský Týn utrpěl debakl s Horažďovicemi.

6.5.2013

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Daniel Seifert

Horní Bříza – Vejprnice 1:0

Trefa Janky rozhodla o hubené výhře Horní Břízy.

„Rozhodla naše bojovnost a skvělé zákroky brankáře Petra Lišky," shrnul zápas sekretář Horní Břízy Stanislav Kapr.

Poločas: 0:0. Branka: 70. Janka. Nejlepší hráči: Liška – Rada. Rozhodčí: Křen. ŽK: 5:5. ČK: 1:0. Diváci: 105.
H. Bříza: Liška – Šimice, Beneš, Zavadil, Landa (60. Čechura), M. Paukner, M. Chocholatý, Frána (90. Velík), Janka, P. Chocholatý (77. Sedlecký), Mornštajn. Trenér: Michálek.

Vejprnice: Slováček – Korelus), Havránek (83. Biedermann), Rada, Sulek, Hora (62. Kuhajda), Lhotka (80. Kuráž), Kasýk, Boukal (46. Černý) Grätsch, Puhlovský. Trenér: Dejmek.

Chotíkov – Přeštice 1:3

Deset statečných zvládlo duel v Chotíkově.

„Hráli jsme ze zajištěné defenzivy a spoléhali na brejky," řekl sekretář Přeštic Pavel Bočan.

Poločas: 1:1. Branky: 41. M.Scheinherr – 40. Přibáň z PK, 57. Kuťák, 83. Bouc. Nejlepší hráči: M. Scheinherr – všichni. Rozhodčí: Hájek. ŽK: 4:4. ČK: 0:1. Diváci: 50.

Chotíkov: Bejdák – Kellner, Mich. Prais, Kluska, M. Scheinherr, Puchmertl, M. Míka, Zedník, Pechler (60. Pechler), Šulan (67. Krásný), D. Míka. Trenér: Urbánek.

Přeštice: Růžička – Benedikt (79. Gruszka), Uzlík, Zoubek, Přibáň, Duchek, Trdlička, Hrdlička, Vacík (79. Bouc), Kuťák (86. Hřebec), Mastný (90. Švarc). Trenér: Šilhánek.

H. Týn – Horažďovice 0:5

Horažďovice si otevřely střelnici, Beránek dosáhl na hattrick.

Poločas: 0:3. Branky: 13., 38. a 58. Beránek, 9. a 26. Nauš. Nejlepší hráči: nikdo – Beránek. Rozhodčí: Bogdan. ŽK: 2:0. Diváci: 100.

H. Týn: Touš – R. Šindelář, Brichcín, Pačesný (46. Vlček), Havlíček, Šinál, Pazderník (46. Maštalíř), Lagron, Zikán (80. Mathejzík), Wolf (80. Novák), Barnáš, Rada. Trenér: Moravec.

Horažďovice: Kozlík – Chirinciuc, Čadek, Rejšek (86. Forman), Cihlář, Šafanda, Beránek (70. Sova), Stulík, Nauš, Jůda, Kotrba. Trenér: Čadek.

Stod – Rapid 0:0

Rapid potřetí za sebou bodoval, ze Stoda veze dva body.

„Vyrovnaný duel, ve kterém bylo šancí jako šafránu," kvitoval sekretář domácích Petr Chlíbec.

PK: 3:5. Nejlepší hráči: Bukovský – Šimsa. Rozhodčí: Kopejtko. ŽK: 1:2. Diváci: 120.

Stod: Pochobradský – Bukovský, Karlíček, Snášel, Lukášek, Lihm (70. Douša), Kaas, Bouřa, Molek, Fořt, Höffler (59. Chovan). Trenér: Honal.

Rapid: Matějka – Harmády, Buček, Fleissig (46. Hucl), Švejda, Čupalka, Nový, Hodaň (73. Polášek), Šimsa, Brabec, Pubrle. Trenér: Mysliveček.

Klatovy – Příkosice 1:1

Příkosice vezou cenný bod z horké klatovské půdy.

„Vyrovnaný duel, v první půli i kvalitní. Šance jsme bohužel neproměnili, takže duel skončil smírně," zhodnotil sekretář Klatov Ján Gašpár.

PK: 8:7. Poločas: 1:1. Branky: 24. Hanzlík – 37. Kohout. Nejlepší hráč: Hanzlík – Kohout. Rozhodčí: Langmajer. ŽK: 2:1. Diváci: 150.

Klatovy: Beke – Brož, Štengl, Mészáros, J. Matějka, Skala, Vítovec, Kadlec, D. Matějka, Dytrt, Hanzlík. Trenér: Vašica.

Příkosice: Vaník – Herák (89. Gosza), Marek, Pešek, Korecký, Papáček, Pražák (75. Krajdl), Komanec, Lisý, Kotnauer (82. Vlček), Kohout. Hrající trenér: Pleticha.

Sušice – Luby 5:2

Bitva nováčků byla jasnou záležitostí. „Jednoznačné utkání v režii domácích, už v prvních dvou minutách jsme zahodili dvě šance. Na hřišti jsme dominovali a po zásluze vyhráli," kvitoval vedoucí mužstva Sušice Vratislav Krulich.

Poločas: 3:0. Branky: 5., 53. a a 83. Szedmák, 15. a 41. R. Kočí – 60. vlastní, 63. Kostolanský. Nejlepší hráči: všichni – Šůs. Rozhodčí: Kastl. ŽK: 1:1. Diváci: 200.

Sušice: Jarolím – Budil (64. Skála), Melka, Jech, Vrhel, Hrach, Kysilka, Kočí, Szedmák (85. Varga), Fuchs, Králík (64. Klíma). Trenér: Staněk.

H.Luby: Kalaš – Křížek, Sýkora (28. Turner), Koželuh, Švátora (64. Švec), Šnour, Voráček, Šůs, Kostolanský, Bešta, Pivoňka. Trenér: Bešta.

Koloveč – Holýšov 2:0

Koloveč dál kraluje krajskému přeboru, v derby přetlačila Holýšov.

„Hosté si vyloženou šanci nevytvořili, obě branky padly po hlavičce Tomáše Doška," popsal klíčové situace sekretář Kolovče Pavel Kruml.

Poločas: 1:0. Branky: 38. a 60. T. Došek. Nejlepší hráči: P. Gabriel – Míčka. Rozhodčí: Hodek. ŽK: 1:2. Diváci: 320.

Koloveč: P. Fillinger – Milota, L. Došek, Baxa, P. Gabriel, Černohorský, Prchlík, Šperl, M. Fillinger, M. Gabriel (79. Rejthar),
T. Došek (85. Duchoň). Trenér: Hirschl.

Holýšov: Míčka – Levička, Trhlík, Vrba, Klásek (79. Kraus), Majlát, Schamberger, Panuška, Bouzek (85. Vítek), Staněk, Vachtl. Trenér: Bárta.

Domažlice B – Dynamo 4:0

Jiskra odčinila blamáž z minulého kola. „Soupeř ve druhé půli odpadl, zbytek zápasu byl jednostranný," řekl asistent kouče Domažlic Vladimír Brichcín.

Poločas: 2:0. Branky: 10. Pyrka, 24. Bláha, 46. a 72. Strejc. Nejlepší hráči: Pyrka – M. Kraus. Rozhodčí: Kafka. ŽK: 0:1. Diváci: 50.

Domažlice B: Bratanič – Strejc, Pyrka, Leitl (78. Krakeš), Soukup, Waldmann, Pavlíček, Hartl (78. Hošek), Lešek (70. Kubica), Kubr, Bláha (61. Halili). Trenér: Rybár.

Dynamo ZČE: Pfleger – Macht, Světlík, Feiferlík, Meszáros, Bednář, Škarda, Vohrna, Peterka (79. Kropáček), Bendl, M. Kraus. Trenér: Kural.