Garda Rapidu si poradila s Černicemi

Plzeň – Stále bez bodu zůstává Slavia, která podlehla Vodním stavbám.

6.6.2017

Ilustrační snímekFoto: Deník

Ve výborném utkání 9. kola Ligy starých gard zvítězil vedoucí Rapid nad mistrem z Černic, který tak ztratil první body v sezoně. Smíchov těsně vyhrál na Košutce. Letná si poradila se Senkem a Vodní stavby vyhrály nad Slavií. V zápase plném branek zvítězil Slovan nad Unionem.

V souboji sousedů v tabulce byl úspěšnější Petřín, který porazil Vejprnice. Střelecky zazářili Faist a Lukes, oba totiž zaznamenali hattrick.

Rapid – Černice 5:2

Za úmorného vedra se hrál výborný fotbal s řadou šancí na obou stranách. Úvodní příležitosti neproměnili domácí Pata a Hucl, dvakrát se neprosadil ani hostující Vlček. Rapid měl více ze hry. Střelou do šibenice se blýskl Pytlík a po individuálních průnicích skórovali Faist s Huclem. Snížit mohl těsně před přestávkou Stoilov, ale z dvacetimetrové vzdálenosti trefil jen břevno.

Začátek druhého poločasu vyšel hostům, když se prosadil Vlček. Pak neproměnil dvě vyložené příležitosti Faist, přesto poté dokázal zvýšit po rohu na 4:1. O chvíli později Faist zkompletoval dokonce hattrick. Za hosty již jen hlavičkou snížil Stoilov.

Poločas: 3:0. Branky: Faist 3, Pytlík, Hucl – Vlček, Stoilov

Košutka – Smíchov 2:3

Domácí vedli po dvaceti minutách 2:0 a hráli velmi dobře. V poslední minutě úvodní pětačtyřicetiminutovky však hosté zahrávali trestný kop a snížili. Ve druhém poločase ihned po rozehrání domácí hráč na své polovině přihrál soupeři a hosté z brejku vyrovnali. Smíchov pak byl výrazně aktivnější a v závěru rozhodl po rohovém kopu o své výhře.

Poločas: 2:1. Branky: Hladík, Řeřicha – Lukes 3

ZČE Petřín – Vejprnice 4:2

K vidění bylo vyrovnané střetnutí s řadou šancí na obou stranách, ze kterého nakonec vyšli šťastněji domácí.
Poločas: 3:0. Branky: D. Vacek, Gožo, Mašek – Velkoborský, Kadaně

Letná – Senco 5:1

V prvním poločase byli lepší domácí, ale do vedení šli hosté. Ve druhém mělo herně navrch Senco, ale branky stříleli jen hráči Letné, kteří využívali brejky, byli produktivnější a zaslouženě zvítězili.

Poločas: 0:1. Branky: Přibyl 2, Rada 2, Vukovič – Markovič

Slovan – Union 5:3

Domácí měli v první půli mírnou převahu, ale do dobře organizované obrany hostů nemohli proniknout. Union pak z rychlého brejku dokázal dát branku a začal bránil ještě urputněji. Přesto se Slovanu podařilo srovnat a nadále tlačil. Skórovali však opět hosté.

Slovan poté opět vyrovnal, po přestávce vystupňoval tlak a dvěma góly odskočil soupeři. Union však udeřil potřetí. Domácí se báli o výsledek, a když nedokázali proměnit penaltu, mohli být potrestáni, avšak hosté neproměnili obrovskou příležitost. Domácí se uklidnili až pojišťovací pátou brankou.

Poločas: 2:2. Branky: Purkart, Hauer, Bulant, D, Schamberger, Klůska – J. Diviš, Mirga, Prcín.

Slavia – VS Plzeň 1:5

Aktivně hrající hosté si během prvního poločasu vypracovali tříbrankový náskok, do druhé části nastoupili vlažněji. Zato domácí zvýšili aktivitu, což mělo za následek větší počet šancí, které ovšem všechny zlikvidoval velmi dobře chytající hostující brankář Šoltys. Čisté konto mu pokazil až gól z pokutového kopu. Hosté ale drama nepřipustili a přidali další dvě branky.

Poločas: 0:3. Branky: Nový – Zmrazek 2, Mařík, Roneš, Pavlíček

Střelci: 9 – Hucl (Rapid), 8 - Žemlička (Rapid), 7 - Brabec a Faist (oba Rapid), Větrovský (Senco), Hauer (Slovan), Lukes (Smíchov), 6 - Krejčík (Senco), Rous (Letná), Pavlíček (VS), D. Vacek (ZČE).

Program 10. kola: Union – Košutka (ST 18.00), Vejprnice - Letná (ST 18.00), Slavia – ZČE Petřín (ST 18.00, hř. Ledce), VS Plzeň – Černice (ST 18.30), Smíchov – Rapid (ČT 18.00).

Program 11. kola: Slovan – Vejprnice (PO 18.00).

Muž nezvládl řízení, s autem vletěl do lesa

Záluží – Vážná zranění utrpěl 84letý muž, jehož vůz havaroval ve středu ráno na silnici mezi Zálužím a Plzní.

Kvůli nahlášené bombě evakuovali policisté část Prešovské

Plzeň - Anonymní oznámení o nastražené bombě v Prešovské ulici zaměstnalo ve středu odpoledne kriminalisty i psovoda se služebním psem.

Kopic: S vedrem se musíme vypořádat

Larnaka (od zvláštního zpravodaje Deníku) – Teplota přesahující třicítku a velké dusno. Záložník Viktorie Plzeň Jan Kopic si uvědomuje, že kromě soupeře a bouřlivého prostředí na stadionu AEK Arena se musí mužstvo na Kypru vypořádat i s nepříjemným klimatem.