„Byla to bitva nejen o tři body, ale také o sebevědomí hráček. Kdybychom v Pardubicích prohráli, šli bychom do bojů o záchranu z posledního místa my," uvedl kouč fotbalistek Viktorie Karel Fajfrlík.

Plzeňankami neotřásl ani vedoucí gól Pardubic v desáté minutě a ještě do poločasu otočily výsledek a po přestávce přidaly další dvě branky.

Nadstavbovou část bojů o záchranu zahájí Viktoria Plzeň v neděli od 12.00 doma proti Baníku Ostrava.

SK DFO Pardubice – FC Viktoria Plzeň 1:4 (1:2). Branky: 22. a 65. Čechurová, 30. Ivaničová, 81. Svitková.

Viktoria: Krýslová – Bohmannová, Ondrášková, Nehodová, Myslíková – Mikysková, Žampová, Svitková, Čechurová ( 86. Jungová) – Ivaničová, Vachlová (46. Koubová).