Svěřenkyně trenéra Karla Fajfrlíka porazily doma 1:0 celek 1. FC Slovácko, jednoho z favoritů nejvyšší soutěže.

Jediný gól zápasu vstřelila v poslední minutě prvního poločasu Markelová.

Vítězství nad Slováckem může hřát hráčky Viktorie o to více, že Moravanky jako jediné vzaly dva body vedoucí pražské Slavii za remízu 2:2 a zdolaly také 4:2 v tabulce druhou Spartu, mnohonásobného českého šampiona.

Plzeň se na favorizovaného soupeře velmi dobře připravila.

Viktoria dokázala čelit přednostem protivníka, především mu účinným napadáním okamžitě po ztrátě míče nedovolila rozvinout kombinační akce.

„Povedlo se nám eliminovat tlak Slovácka. Navíc nás v úvodu utkání podržela brankářka Votíková, která zlikvidovala nebezpečnou ránu soupeře z pětadvaceti metrů," říká kouč Viktorie Karel Fajfrlík.

Do další příležitosti už Plzeňanky Slovácko nepustily. Soupeř hrozil už jen ze standardních situací.

Naopak to byla Viktoria, kdo se dostal do dvou gólových příležitostí, ale bez brankového efektu.

Rozhodující okamžik přišel v závěrečné minutě prvního poločasu. „Útočnice Petra Markelová dostala ideální nahrávku mezi stoperky, trochu si s nimi pohrála a přesnou střelou k tyči překonala brankářku Slovácka," popisuje tříbodovou trefu trenér Fajfrlík.

Pro Markelovou to byla už třetí branka během dvou posledních utkání. Kolo předtím zařídila dvěma góly remízu Viktorie v Hradci Králové 2:2.

Slovácko vyvinulo po přestávce tlak ve snaze zvrátit nepříznivý stav, ale Viktoria ji do žádné šance nepustila.

Trenér Karel Fajfrlík byl s předvedeným výkonem spokojen. „Holky musím pochválit, utkání zvládly po kondiční a především taktické stránce," dodal Karel Fajfrlík.

Viktoria Plzeň – 1. FC Slovácko 1:0 (1:0). Branka: 45. Markelová.

Viktoria: Votíková – Bažoutová, Juračková, Nehodová, Hanžlová – J. Beštová, Chocholoušková, B. Beštová, Pacandová (70. Čechurová) – Markelová (85. Myslíková), Ivaničová. Trenér: Fajfrlík.