Svěřenkyně trenéra Karla Fajfrlíka v domácím prostředí v Luční ulici remizovaly se Slováckem 1:1.

Moravanky vyhrály první poločas vlastní brankou Viktorie, Plzni pak zachránila remízu tři minuty po přestávce vyrovnávací brankou Beštová.

Slovácko patří v českém ženském fotbale výkonnostně už dlouho hned za elitní týmy Sparty a Slavii, v lize obsazuje zpravidla třetí příčku. Loňský podzim však nezastihl Moravanky v nejlepší formě, a skončily na pátém místě, pět bodů za Viktorií Plzeň.

O to zajímavější byl souboj obou týmů v úvodním jarním kole. „Slovácko se před startem jarní ligy netajilo tím, že si chce své postavení v tabulce vylepšit. A jeho výkon v Plzni to potvrdil," uvedl trenér Viktorie Karel Fajfrlík.

Plzeňanky tahaly většinu zápasu za kratší konce. „Hráčky Slovácka byly aktivnější, pohyblivější, důraznější a dostávaly nás pod tlak," přiznal kouč.

Plzeňská defenziva ale pracovala poctivě a soupeře do žádné vážnější šance nepustila. Nakonec hráčky Viktorie pomohly soupeři samy, když si ve třicáté minutě vstřelily vlastní branku.

Chvíli na to mohla vyrovnat Jungová, přehodila však nejen brankářku, ale i branku. Viktoria se vyrovnání dočkala brzy po přestávce, z přihrávky Svitkové vyrovnala Beštová.

Plzeň vyrovnávací branka povzbudila, jenže fotbalovější soupeř ji do dalších šancí nepustil. Naopak blízko vedoucí branky bylo několikrát Slovácko, Viktorii však podržela brankářka Krýslová.

V závěru mohla strhnout výhru na svoji stranu Viktoria, ale Beštová ani Ivaničová své šance neproměnily.

„Soupeř byl herně lepší, naše hráčky musím pochválit za bojovnost. Vzhledem k vývoji utkání jsem za bod rád, dokázali jsme udržet pětibodový odstup od Slovácka," dodal kouč Fajfrlík.

Viktoria – Slovácko 1:1 (1:0). Branky: 48. Beštová – 30. vlastní.

Viktoria: Krýslová – Bohmannová, Juračková, Nehodová, Hanžlová – Jungová, Mikysková, Svitková, Beštová – Ivaničová (89. Ondrášková), Rosprimová (58. Pacandová). Ostatní výsledky: Pardubice – Brno 2:2, Slavia – Hr. Králové 7:0, Ostrava – Sparta 0:8.