Fotbalisté Viktorie zdolali těsně Brno

Plzeň – Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili v sobotním utkání 27. kola první Gambrinus ligy celek 1. FC Brno těsně 3:2. Západočeši vedli v utkání už 3:0, ale potom nepochopitelně polevili a v závěru se strachovali o vítězství

9.5.2009

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili v sobotním utkání 27. kola první Gambrinus ligy celek 1. FC Brno těsně 3:2. Foto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Plzeň, která nastoupila po delší době s Ticháčkem v brance, byla v prvním poločase lepším mužstvem. Neustále se tlačila na polovinu soupeře a vytvořila si několik brankových příležitostí.

První z nich měl Jiráček, který v 16. minutě po centru Ševinského z pravé strany hlavičkoval u zadní tyče těsně vedle.

V 19. minutě se probil Petržela až před branku, jeho střelu zblokovali obránci, míč se dostal k Varadimu a jeho pokus zlikvidoval brankář Bureš.

O minutu později mělo první příležitost Brno, jenže Doškovu střelu zastavila obrana Plzně.

Ve 24. minutě se dostal do velké šance nejnebezpečnější hráč Plzně Petržela, který se prokličkoval až před brankáře Bureše a ten jeho střelecký pokus reflexivním zákrokem zneškodnil.

Ve 34. minutě se už Petržela dočkal, když usměrnil do sítě Jiráčkův centr.

A za pět minut jásali diváci ve Štruncových sadech znovu. Z nakrátko rozehraného přímého kopu našel Horváth Lecjakse, jeho bombu z voleje obránci odvrátili, ale odražený míč protlačil do sítě Hájovský.

Plzeň vstoupila dobře i do druhého poločasu. V 52. minutě si pohráli s obranou Brna Petržela s Kolářem, Petrželu v šestnáctce srazil stoper Dvorník a nařízenou penaltu bezpečně proměnil domácí kapitán Horváth.

Plzeň po třetím gólu polevila a toho využili v 66. minutě Moravané. Lecjaks s Jiráčkem si nerozuměli, přišli o míč, který se dostal k Rabušicovi a ten bombou prostřelil Ticháčka.

V 71. minutě mohla Viktoria svůj náskok zvýšit znovu na rozdíl tří branek, ale Jiráčkova ostrá střela jen těsně minula levou tyč brněnské branky.

Západočeši za pár minut neproměněné šance litovali. Explzeňan Švejnoha našel v šestnáctce přesnou přihrávkou nabíhajícího Heinze a ten umístěnou střelou snížil na rozdíl jediné branky a zdramatizoval zápas.

V 80. minutě se Kolář řítil z úhlu sám na brankáře Bureše, ale ten jeho střelu k tyči zneškodnil.

V závěru se Plzeň strachovala o vítězství, ale těsné vedení nakonec uhájila.

FC Viktoria Plzeň – 1. FC Brno 3:2 (2:0). Branky: 31. Petržela, 36. Hájovský, 52. Horváth z PK – 66. Rabuši, 75. Heinz. Rozhodčí: Franěk – Štěrba, Koval. ŽK: Mlika, Limberský - Střeštík, Čoupek (oba Brno). Diváci: 2671.

Plzeň: Ticháček – Ševinský, Hájovský, Halama, Lecjaks – Petržela (75. Limberský), Rada, Horváth, Kolář, Jiráček (85. Krbeček) – Varadi (63. Mlika).

Brno: Bureš – Mareček, Dvorník, Živný, Čoupek (82. Szegedi)

– Kalivoda (46. Polách), Švejnoha, Heinz, Střeštík (46. Šural) – Rabušic, T. Došek.