Plzeň začala pod Ještědem odvážně. Hrála aktivně dopředu a dávala jasně najevo, že do Liberce nepřijela bránit.

Ve 26. minutě spálil obrovskou šanci plzeňský útočník Tatanašvili. Rohový kop Horvátha sice vytáhlý záložník Liberce Smetana odvrátil, ale jen k Horváthovi. Ten chytrým obloučkem našel před brankou zcela volného Tatanašviliho, který poslal míč hlavou do břevna.

Domácí oplatili hostům ze západu Čech stejnou mincí už za čtyři minuty. Bílek vystřelil po rohovém kopu a balon se odrazil od tyče Poštulkovy branky.
V poslední minutě prvního poločasu měla opět šanci Plzeň. Jiráček se po přihrávce Rezka opřel levačkou do míče a Hauzr měl s nebezpečnou střelou plné ruce práce, aby ji vyrazil na roh.

Plzeň ani po přestávce neustoupila od aktivní hry a tlačila se na polovinu Liberce. V 53. minutě byla blízkou vedoucí brance. Trapp ideálně prošel až před šestnáctku, kolmou přihrávkou uvolnil Rezka, ale jeho střelu vyrazil v pádu nohama brankář Hauzr.

Neproměněná storpocentní šance Západočechy vzápětí mrzela. Na konci rychlého protiútoku domácích přihrál Smetana výhodně postavenému Blažkovi a ten tvrdou střelou pod břevno překonal Poštulku - 1:0.

Západočeši se ale nechtěli smířit s porážkou a snažili se o vyrovnání. V 80. minutě střela střídajícího plzeňského útočníka Varadiho (na snímku) minula jen o kousek tyč Hauzrovy branky.

Tři minuty před koncem se Plzeňané přece jen dočkali. Po rohovém kopu nejprve Rada trefil břevno a odražený míč poslal chytře obloučkem do odkryté branky Varadi. Viktoria si tak odvezla z Liberce zaslouženě bod.

Trenér Viktorie Jaroslav Šilhavý byl spokojen s hrou svého týmu zejména v prvním poločase. „Vytvořili jsme si několik šancí, byli jsme nebezpečnější než soupeř a zasloužil dát gól. Jenže vlastní nemohoucností v konce jsme se možná připravili o vítězství,“ komentoval první část hry trenér Šilhavý.
„Ve druhé půli jsme neproměnili velkou gólovou příležitost Rezkem a vzápětí jsme inkasovali. V závěru jsme hráli na riziko a podařilo se nám vyrovnat. Cením si morální síly mužstva, které už druhý zápas po sobě dokázalo srovnat v závěru utkání nepříznivý stav. S remízou v Liberci jsem podle průběhu zápasu spokojen,“ dodal trenér Plzně.

Spokojen byl i autor vyrovnávacího gólu Adam Varadi, který chytrým obloučkem tři minuty před koncem zajistil Západočechům remízu 1:1. „Ve skrumáži se ke mně dostal balon odražený od břevna. Všiml jsem si, že brankář Hauzr se pohnul do strany, a tak jsem poslal balon obloučkem přes něj. Jenom jsem trnul, aby to tam spadlo. Měl jsem štěstí, povedlo se. Jsem moc rád, že si vezeme z Liberce bod. Bylo to utkání, ve kterém, jsme mohli vyhrát, ale i prohrát,“ míní Adam Varadi.

FC Slovan Liberec - FC Viktoria Plzeň (0:0). Branky: 54. Blažek - 87. Varadi. Rozhodčí: Královec, Wilczek, Filgas. ŽK: Smetana, Blažek - Horváth. Diváci: 4862.

Liberec: Hauzr - Holeňák, Polák, Vulin, Bílek - Dočkal, Dort (64. Kerič), Dittrich (55. Frejlach), Smetana (73. Nezmar) - Radzinevičius, Blažek.

Plzeň: Poštulka - Limberský, Rada, Navrátil, Smola (77. Mlika) - Vaculík, Trapp, Horváth, Jiráček (87. Lecjaks) - Rezek, Tatanašvili (64. Varadi).