Fotbalisté Viktorie Plzeň doma remizovali se Spartou

PLZEŇ - Noví trenéři se poprvé představili

19.10.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Archiv

Fotbalisté Viktorie Plzeň remizovali před televizními kamerami s pražskou Spartou 1:1. Obě branky padly v prvním poločase. Do vedení šli hosté gólem Slepičky ve 32. minutě, Plzeň vyrovnala pět minut před koncem první části hry Rezkem.

Oba týmy, které vedli poprvé noví trenéři, plzeňský Pavel Vrba a sparťanský Jozef Chovanec, začaly opatrně, nikdo nechtěl hned od začátku odkrýt karty.

Po dvaceti minutách hry se osmělila jako první Plzeň, Blažek však Varadiho střelu chytil a počkal si u pravé tyče i na Horváthovu střelu z přímého kopu přímý kop.

Po půlhodině ale udeřila Sparta. Rezek chyboval v rozehrávce a Kulič vybojoval rohový kop. Z něj poslal Zeman přetažený centr před branku domácích, Poštulkovi balon propadl a osamocený Slepička snadno otevřel skóre.

Už za osm minut ale Rezek svoji chybu napravil. Rada poslal vysoký centr do šestnáctky hostů, tam si nabíhající Rezek pohrál se stoperem Voříškem a přízemní střelou překonal Blažka – 1:1.

Na nerozhodném stavu prvního poločasu nic nezměnila šance Horvátha po úniku Koláře a na druhé straně ani Kyselova střela z přímého kopu, která skončila těsně vedle branky.

Hned v úvodu druhého poločasu měli šance oba týmy. Nejdříve Trappovu minelu uhasil v posední chvílí stoper Rada, když sebral míč ve výhodné střelecké příležitosti Kuličovi.

Vzápětí předvedl nejhezčí akci utkání ještě nedávný sparťan Kolář v dresu Viktorie. Odvážně prošel přes několik bývalých spoluhráčů a až před Blažka a hostující gólman reflexivním zákrokem zabránil jistému gólu.

Následný rohový kop zahrál Horváth přesně na hlavu Navrátila a jeho hlavička zblízka jen těsně minula pravou tyč Blažkovy branky.

Ve zbývající části zápasu se už ani jednomu z mužstev nepodařilo vstřelit rozhodující gól. Hosté dohrávali poslední minuty bez vyloučeného záložníka Huška, který šel předčasně pod sprchy po druhé žluté kartě.

Plzeň předvedla pod novým trenérem Vrbou ucelený výkon podpořený bojovností, v zápase si vytvořila více brankových příležitostí než soupeř a byla i blíže vítězství. Ze hřiště domácí hráče vyprovázel potlesk téměř šesti tisíc diváků.

FC Viktoria Plzeň – AC Sparta Praha . Poločas: 1:1. Branky: 40. Rezek – 32. Slepička. Rozhodčí: Jech – Pospíšil, Novák. ŽK: Rezek, Navrátil - Kulič, Hušek, Kučera. ČK: 90. Hušek (S). Diváci: 5920.

Plzeň: Poštulka – Halama (76. Vaculík), Rada, Navrátil, Smola – Petržela (61. Jiráček), Trapp, Kolář, Horváth, Rezek – Varadi (86. Tatanašvili). Trenér: Pavel Vrba.

Sparta: Blažek – Kúdela, Voříšek, Kučera, Krob – Kulič (69. Kušnír), Kisel (90. Vacek), Hušek, Kladrubský, Zeman – Slepička (82. Holenda). Trenér: Jozef Chovanec.