Fotbalisté Viktorie dobyli Julisku

Plzeň – Fotbalisté Viktorie Plzeň pokračují ve vítězné sérii. V sobotu pozdě večer vyhráli ve 23. kole Gambrinus ligy v Praze nad Duklou 3:0 a včetně výhry na Lyonem vyhráli tak už pátý zápas v řadě.

5.4.2014

Milan Petržela (vlevo) vstřelil na Julisce proti Dukle třetí gól Viktorie. Foto: Foto: FCV

Plzeň vyhrála první poločas brankou Tecla, ve druhém poločase přidali další dvě branky Kolář a Petržela.

Viktoria nastoupila na Julisce bez zraněného stopera Mariána Čišovského, kterého nahradil Lukáš Hejda. Jen na střídačce zůstal kapitán Pavel Horváth.

Plzeň začala aktivně a v 18. minutě byla odměněna. Kovaříkův nebezpečný odvrátil Romera tísněný Teclem jen k Hrošovskému, od něj se míč odrazil zpět k Teclovi a plzeňský útočník zblízka snadno překonal brankáře Radu – 0:1. Byla to již devátá ligová branka Tecla v aktuální sezoně.

Dukla se po inkasované brance zvedla a za dvě minuty mohlo být vyrovnáno. Berger našel před brankou Pospěcha, osamocený útočník Dukly však ve stoprocentní šanci netrefil míč.

Ve 38. minutě přišla druhá velká příležitost Dukly. Berger rozehrál rohový kop na volného Mareše, jenže hráč Dukly skákající míč před brankou ideálně netrefil.

Ve 43. minutě mohla Plzeň své vedení zvýšit. Po parádním centru Kovaříka se do míče položil Tecl a jeho střela olízla břevno.

Co se Západočechům nepodařilo v závěru první půle, to se jim povedlo brzy po přestávce. Hrošovský nádhernou kolmou přihrávkou našel v šestnáctce Dukly spoluhráče Koláře a plzeňský záložník poslal míč přes padajícího Radu do sítě – 0:2.

Plzeň ovládla hru a třetí gól na sebe nenechal dlouho čekat. V 59. minutě Kovařík opět skvěle našel e přesným centrem u vzdálenější tyče Petrželu a plzeňský rychlík pravačkou z voleje překonal Radu.

Viktoria mohla přidat i čtvrtý gól, po rychlém brejku přihrával střídající Štípek do šance Hořavovi, ale gólman Rada tentokrát míč za svá záda nepustil.
Plzeň byla ve druhém poločase jasně lepším týmem a bez problémů zápas dovedla k zaslouženému vítězství.

Viktoria výhrou na Julisce stáhla náskok Sparty před jejím nedělním utkáním na Slovácku na pět bodů.

„V první půli nás Dukla pozlobila, měli jsme problémy. Domácí měli dvě šance, které mohli proměnit. Ve druhém poločase jsme začali hrát trpělivě a trochu jinak i takticky. Jsem rád, že jsme splnili to, co jsme si před zápasem řekli. Chtěli jsme vítězství a toho jsme dosáhli," uvedl po utkání spokojený trenér Viktorie Plzeň Dušan Uhrin mladší.

Dukla Praha - Viktoria Plzeň 0:3. Poločas: 0:1. Branky: 18. Tecl, 50. Kolář, 59. Petržela. Rozhodčí: Franěk - Gallo, Pochylý. ŽK: Hanousek. Diváci: 3250.
Dukla: Rada - Romera, Štetina, Božič, Matěj Hanousek - Koval, Gedeon, Hlinka (89. Ouedraogo) - Berger, Pospěch (81. Marek), Mareš (69. Engelmann). Trenér: Kozel.
Viktoria: Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Limberský - Hrošovský, Hořava (86. Horváth) – Petržela (71. Štípek), Kolář, Kovařík – Tecl (80. Wágner). Trenér: Uhrin ml.

5.4.2014 VSTUP DO DISKUSE

Muž nezvládl řízení, s autem vletěl do lesa

Kvůli nahlášené bombě evakuovali policisté část Prešovské

Kopic: S vedrem se musíme vypořádat

Larnaka (od zvláštního zpravodaje Deníku) – Teplota přesahující třicítku a velké dusno. Záložník Viktorie Plzeň Jan Kopic si uvědomuje, že kromě soupeře a bouřlivého prostředí na stadionu AEK Arena se musí mužstvo na Kypru vypořádat i s nepříjemným klimatem.