Úvod soutěže se střelecky povedl: v šesti duelech ze sedmi viděli diváci více než čtyři góly.

TJ Košutka - TJ Zruč B 5:1

Poločas: 2:0. Branky: Forejt 2, Arnošt, Primas, Falta – Mašek. ŽK: 0:1. Rozhodčí: Doksanský. Diváci: 30.

Košutka: Frémund – Liška, Primas, Řežábek, Hering, Falta, Arnošt, Trnka, Volf, Novák, Forejt Střídali: Džilič, Peknik, Tříska, Stanka, Votýpka. Trenér: Josef Šavlík.

Zruč B: Klik – Suchý, J. Trnka, Liška, Záhořík, Vávra, Vojer, K. Trnka, Wanka, Pokladník, Mařík. Střídali: Mašek, Votruba. Trenér: Petr Podskalský.

Košutka, která skončila v uplynulé sezoně v těsném závěsu za prvním Starým Plzencem, vstoupila do nové sezony městského přeboru jako uragán a hosty ze Zruče vyprovodila vysokým rozdílem.

Přitom soupeřem svěřenců trenéra Josefa Šavlíka byl tým, který se v konečném pořadí ročníku 2012/13 umístil jen tři pozice za Košutkou.

Domácí se od úvodního hvizdu vrhli do útoku. Odměněni byli po čtvrt hodině hry, kdy se dostali do vedení zásluhou útočníka Forejta, který proměnil pokutový kop.

Domácí ještě v první půli přidali další branku a šli tak do šaten po úvodních pětačtyřiceti minutách s dvougólovým náskokem.

„První poločas byl přitom velmi vyrovnaný. Hosté hrozili především ze standardních situací, neboť měli nad námi výškovou převahu. Naštěstí ale žádnou z nich nedokázali proměnit v gól," podotýká trenér Košutky Josef Šavlík.

O výsledku utkání rozhodli hostitelé hned po přestávce. Během patnácti minut přidali dva rychlé zásahy a odskočili na 4:0. Zruč se následně také dočkala úspěchu: na 1:4 snížil útočník Mašek.

Pak ještě domácí Falta využil chybu v obraně soupeře a dovršil přesvědčivé vítězství Košutky.

„V závěru jsme mohli přidat další góly z rychlých protiútoků, ale neprosadili jsme se. S výsledkem a s předvedeným výkonem jsem ale velmi spokojen," uvedl Šavlík.

„V první půli jsme ještě dokázali držet s omlazeným týmem Košutky krok," mínil trenér hostů Petr Podskalský.

„Domácí byli ale velmi dobře fyzicky připravení, což se potvrdilo po pauze. To nás znatelně přehrávali a přidali další tři branky," dodal.

Další výsledky 1. kola: Union Plzeň – FK Dýšina 4:1 (Dirda 2, Knap, Šuman z PK – Pašek), SK Bukovec – VS Plzeň 3:1 (Babka, Skala, Schejbal – Hajšman), Prazdroj Plzeň – Slovan Spoje 3:3 (PK: 7:8, Krýda 2, Kratochvíl – Mareška, M. Sartorius, Schneider), FC Chotíkov 1932 B – SK Smíchov Plzeň 4:1 (Belan 2, Hauer, Filip – Kasl), SSC Bolevec B – Sokol Letná 4:3 (Zítek 3, Fryček – Dobrý, Smolák, Žák), Sokol Malesice – Litice 2:1 (Hora, Čečil – Koloros).