Fotbalisté Domažlic padají na šesté místo

Domažlice – Fotbalisté Domažlic v neděli nezvládli boj o čtvrté místo České fotbalové ligy s domácí rezervou Sparty.

28.5.2013

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

„Do utkání jsme nastoupili nezvykle opatrně, to mě překvapilo," říká k začátku boje o lepší pozici v tabulce trenér domažlické Jiskry Stanislav Purkart.

„Bohužel jsme si již v 10. minutě nechali dát zbytečnou branku, která zápas nakonec rozhodla," dodal Purkart.

První poločas se Chodům příliš nevydařil a hra s rychlejší domácí rezervou Sparty jim nevycházela. „V druhé půli zápasu jsme se zlepšili, začali jsme praktikovat naši útočnou hru a vytvořili jsme si několik šancí ke srovnání skóre," chválil mužstvo domažlický kouč.

Zvláště nadějně na vyrovnání to pro fotbalisty Jiskry vypadalo po 63. minutě. Obránce rezervy Sparty Martin Nový dostal červenou kartu za hrubý faul a domácí museli zápas dohrávat v deseti.

„Byl to velice vyrovnaný zápas a my měli ke konci utkání dvě vyložené gólové šance," lamentuje nad koncovkou Stanislav Purkart. „Nedokázali jsme ale překonat brankáře Dana Holého, který rezervu Sparty podržel. To pro nás bylo bohužel rozhodující," uznal trenér.

Chodové tak po prohře 0:1 na Strahově padají na šesté místo v České fotbalové lize, to ale nemusí být konečné. Tabulka je totiž velmi vyrovnaná a Chodové ztrácejí šest bodů na třetí Kunice, se kterými je utkání teprve čeká.

První místo v lize si stále drží Vltavín, který v Převýšově zvítězil 3:2 a na své konto si tak o víkendu připsal další tři důležité body.

Tereza Josefová

Autor: Redakce

28.5.2013 VSTUP DO DISKUSE

Naši prvňáci ze 7. ZŠ Plzeň

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Nejslavnějšího rodáka Dobříče už připomíná pamětní deska

Dobříč – Malíř a ilustrátor Václav Karel se narodil v roce 1902.

V centru Plzně nefungovaly semafory, dopravu řídila policie

Plzeň - Policie se o nefunkční světelné signalizaci dozvěděla až z kamerového záznamu.

ON-LINE: Ptali jste se lídra KDU-ČSL Stanislava Antoše

Plzeňský kraj - Krajský lídr KDU-ČSL pro blížící se parlamentní volby a místostarosta Domažlic Stanislav Antoš odpovídal čtenářům Deníku v on-line rozhovoru.