Fotbal v okresních přeborech sužovalo počasí

Plzeňsko – Rovnou několik zápasů fotbalových okresních přeborů bylo odloženo kvůli nepřízni počasí, přesto přichystalo 4. kolo řadu zajímavých duelů.

15.9.2014

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Daniel Seifert

Na jihu potvrdily roli vedoucího týmu tabulky Žinkovy, když zvítězily 2:0 na půdě předposledních Lužan.

V Kasejovicích zase diváci byli svědkem hattricku, o který se postaral střelec Škyrta, a zajistil tak výhru 3:0.

Další hattrick kola byl k vidění ve Střížovicích, kde se představily týmy z dolní poloviny tabulky. Postaral se o něj kanonýr Volf, a značnou měrou tak přispěl k vítězství domácích 5:2.

V severoplzeňském přeboru se na první místo vyšvihla Třemošná, která vyhrála na hřišti Mladotic 3:1.

Hosté šli za vítězstvím přesvědčivě od samého začátku a po poločase už vedli rozdílem třídy 3:0. Domácí ve druhé půli dokázali již jen zkorigovat z penalty na konečných 3:1.

Fotbalistům Zbůchu se podařilo zvítězit na horké půdě Heřmanovy Hutě 2:1. Domácí nezačali dobře, v poločase prohrávali 1:2, ale ve druhé půli dokázali Zbůch zatlačit.

Hosté se dostávali do šancí jen sporadicky, ovšem domácí své šance proměnit nedokázali. Hráči Zbůchu tak své poločasové vítězství uhájili a mohli se radovat z výhry.

Hráči Malesic nedopustili překvapení v městském přeboru, vyhráli přesvědčivě 3:0, a hosty bojující za rezervu Chotíkova tak přikovali na poslední místo tabulky.

První tým tabulky, Bukovec, přivezl tři body z Dýšiny za výhru 1:4. Druhý Smíchov doma nezaváhal s nadále tápající Druztovou a zdolal ji přesvědčivě 5:1. Dalším hattrickem víkendu se blýskl domácí Knap.

Výsledky 4. kola – městský přebor: Dýšina – Bukovec 1:4 (Krpejch – Šimr 2, Kellner 2), Malesice – Chotíkov B 3:0 (Hoffmeinster, Otýs, Legát), Litice – Slovan Spoje 1:4 (za hosty Bouřil 2, Rábl, M. Santorius), Union Plzeň – Rapid B 2:3 (za dom. Dirga 2), Zruč B – Lhota B 2:1 (Pokladník, Valenta – Paul), Letná – Černice B 2:0 (Kepka, Svoboda), Smíchov – Druztová 5:1 (Knap 3, Šimánek, Slávik – Hakr).

OP Plzeň-jih: Chotěšov – Radkovice 2:1 (T. Vacek, Hasenhörl – Bultas), Střížovice – Dvorec 5:2 (V. Volf 3, Houdek, Šilhánek za dom.), Kasejovice – Losiná 3:0 (Škyrta 3), Lužany – Žinkovy 0:2 (Pavlíček 2), Předenice – Hradec (odloženo), Letiny – Chlumčany B 0:2 (Benedikt 2), Nepomuk B – Dobřany 1:1 (PK 3:4, za domácí Vokurka).

OP Plzeň-sever: Mladotice – Třemošná 1:3 (za hosty Eisenhammer, Čechura, Rusňák), D. Bělá – Trnová 3:1 (D. Koudela, Bušek, Volf – Mazák), H. Huť – Zbůch 1:2 (Gust – Hrdlička), Blatnice – Ledce 2:2 (PK 1:4, Kachl, Liškutín – Fryč, Gleissner), Kožlany – Bezvěrov 0:1 (Hlavatý), Vejprnice B – Nečtiny, Manětín – Křelovice 2:2 (PK 2:4, D. Barchanski, P. Bulín – J. Musil, Tabáček).

Jan Chudáček

Autor: Redakce

15.9.2014 VSTUP DO DISKUSE

Radka Máchová se na Dni ve vzduchu 2011 připravuje na vystoupení se skupinou Flying Bulls. Druhý zprava je akrobat Martin Šonka, který se letos do Plas vrátí také.

Akrobatka Radka Máchová se nad Plasy vrací s veteránem

GABRIELA FILIPPI A MARIO KUBEC ve hře Anastasia, kterou Léčivé divadlo uvede 26. dubna v Divadle Alfa v Plzni na Rokycanské třídě.

SOUTĚŽ: Gabriela Filippi přijede ve středu do Plzně s Léčivým divadlem

Rajtoralovi chyběla rodina, shodli se hráči. Má pozitivní vliv, říká Hašek

Co třeba vzpomínka na to, jak František Rajtoral na Schalke nádhernou brankou vynutil pro Plzeň prodloužení nervydrásajícího fotbalového poháru? Pro fanoušky kulatého nesmyslu hřejivá vzpomínka na jedno z nejpěknějších období světlovlasého kluka z Příbrami, který si v neděli vzal život.

Emil Kristek se od fotbalu přeorientoval na hokej, bude znovu ředitelem Plzně

Boršov nad Vltavou – Začínal jako kustod fotbalistů českobudějovického Dynama. Emil Kristek ale nezůstal stát na místě a už teď má za sebou skutečně pozoruhodnou kariéru sportovního funkcionáře. Šéfoval fotbalistům Bohemians Praha, Plzně a českobudějovického Dynama.

Výluka skončila

Plzeň - V pondělí skončila desetidenní výluka tramvají pod železničními mosty v Mikulášské ulici, kde byla doprava nahrazena autobusy. Provoz tramvají je od dnešního rána obnoven, v Mikulášské ulici i nadále pouze jednokolejně.

Fanoušci zapalují u stadionu svíčky. "Františku, nezapomeneme," zní z Viktorie

Plzeň - Pietní místo je přímo u stadionu ve Štruncových sadech. Na Františka Rajtorala vzpomíná generální ředitel FC Viktorie Plzeň Adolf Šádek.