Domažlice - Brozany 3:2 (1:1)

´Modrobílí´ měli od začátku utkání převahu, ale vyjádřit ji gólově dokázali až po dvaceti minutách hry, kdy se prosadil ze salmonelózy vyléčený Došlý. To už ale domácí prohrávali po první odvážnější akci hostů v 16. minutě, která skončila nádherně kopnutou standardkou Jaroslava Bendy. Jiskra měla do poločasu ještě jednu tutovku, ale Dominik Hradecký hlavičkoval těsně vedle branky Brozan.

I druhé dějství bylo ve znamení aktivity Domažlic. Odměna se tentokrát dostavila brzy, už po deseti minutách hry. Došlý se vrhl za pasem od Leitla, využil nedomluvy hostujícího brankáře s obráncem a podruhé skóroval – 2:1.

Znovu se potlesk diváků z ochozů stadionu na Střelnici ozval v 63. minutě, po další ´horvátovské´ kombinaci domácích, kdy míč putoval od Leitla přes Hradeckého k Došlému, ten přihrál od středu na nabíhajícího Čadu, a posila záložních řad Jiskry z druholigového Sokolova po nevídaném slalomu pronikla až před brankáře a Vacho po střele zblízka kapituloval – 3:1. Další šance Jiskry přišly vzápětí. Nejprve si na Leitlův centr naskočil Hradecký, ale hlavou trefil pouze vzdálenější tyč branky, poté se Vacho zaskvěl při Fořtově technické střele.

V závěru zápasu se do hry dostali čerství hráči z lavičky, mezi nimi i mladý snajpr Tumpach, jenže jej postihly závratě a musel být střídán. To Jiskru vyvedlo z tempa. Hosté v závěru vsadili na riziko a dotírali na Šimanovu branku. K jejich smůle se jim kontaktní gól podařilo vstřelit až v 88. minutě a na případné vyrovnání už neměli čas.

Branky: 19., 54. Došlý, 63. Čada – 16., 88. Benda. ŽK: 4:3 (43. Chocholoušek, 45. Došlý, 57. Mužík, 68. Špírek – 44. Pelikán, 56. Grunert, 70. Tupý). Rozhodčí: Starý – Drábek, Kvaček. Diváků: 1020.

Domažlice: Šiman – Chocholoušek, Bauer, Nerad, Beránek – Došlý (67. Špírek), Hradecký (74. Tumpach, 89. Braun), Mužík (83. Javorský), Čada, Leitl (70. Vojtko) – Fořt. Trenér: Pavel Horváth, as. Milan Matejka.

20. Benešov⋌ 2 0 0 0 2 1:4 0

Ostatní výsledky 2. kola: Union 2013 – FK Tachov 3:2 Poločas: 0:2. Branky: 51. Koštíř, 63. Macháček, 87. Janouch – 32. Hrdlička, 37. Dvořák. Rozhodčí: Matějček – Macháček, Brda. ŽK: 1:2. Diváci: 450. Tachov: Houdek – Matas, P. Šácha (85. Stružka), Knakal, Habart, Kravar, Hrdlička, Hudec, Dvořák (77. Kubek), Tříska (70. Folejtar), Ruda. Trenér Purkart. Chrudim – Zápy 2:1 Poločas: 1:0. Branky: 39. Kesner, 78. Kopecký – 64. Kalivoda. Rozhodčí: Průcha. Diváci: 500. Písek – Táborsko B 2:1 Poločas: 1:1. Branky: 20. Kadula, 52. Voráček – 45. Nohava. Rozhodčí: Dujsík. Dobrovice – Vltavín 2:2 Pokutové kopy: 5:3. Poločas: 0:1. Branky: 66. Volf, 91. Kotyza – 41. Valíček, 82. Hodas. Rozhodčí: Vít. Diváci: 360. Žižkov – Převýšov 1:0 Poločas: 1:0. Branka: 34. Štoček. Rozhodčí: Mudra. Diváci: 780. Čáslav – Benešov 3:1 Poločas: 0:0. Branky: 60. Mlynka, 63. Jícha, 84. Vopat – 86. Krmenčík. Rozhodčí: Němec. Diváci: 230. Štěchovice – Králův Dvůr 0:2 Poločas: 0:0. Branky: 69. Petr, 77. Junek. Rozhodčí: Hocek. Diváci: 220. Jirny – Most 3:0 Poločas: 2:0. Branky: 39. Dubský, 45. Nečas, 48. Bukač. Rozhodčí: Severýn. Diváci: 100. Benátky n. Jiz. – Kolín 1:3 Poločas: 1:0. Branky: 45. Musa – 73. Jukl, 79. Kučera, 88. Tvrzník. Rozhodčí: Kalenda. Diváci: 500.