Doubravka zabodovala v pravý čas, zářil brankář Kunc

Plzeňský kraj – Tajenka fotbalové divize se neustále zamotává především ve druhé polovině tabulky a vypadá to tak, že ještě dlouho vyřešena nebude.

26.3.2013

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Daniel Seifert

Po debaklu 0:6 v Benešově nebylo v sestupem ohrožené Doubravce před domácím utkáním s Čížovou příliš optimismu. Hosté se pohybují v popředí tabulky a do Plzně přijeli v roli favorita. Většinou to také na hřišti dokazovali, když hodně času byli lepším celkem. Nakonec ale neuspěli, výhru 2:1 brali domácí.

Jak k tomu došlo? Doubravecké borce především podržel brankář Jakub Kunc. Čížová šla po dvaceti minutách hry do vedení a měla další tři tutovky, skvělý gólman domácích však už míč za svá záda nepustil. Naopak, po straně pláchl Jakub Bešta, poslal míč před branku, Pavel Švec si vzpomněl na svá nejlepší kanonýrská léta a vyrovnal. A když v úvodu druhé půle přidal další gól, nezbylo Jihočechům nic jiného než se vrhnout do útoku.

K vyrovnání neměla Čížová daleko, ale doubravecká defenzíva, především v čele s gólmanem, odolala.

Tři body jsou velice cenné a toho si je vědom i trenér domácích Roman Vyleta. „Herně to z naší strany nebylo nic velkého, náš výkon řadím k těm horším, ale vyhráli jsme. Po výprasku v Benešově to bylo složité, podařilo se nám ale zabodovat naplno se silným soupeřem, který v zimě posílil o tři kvalitní hráče a na jeho výkonu je ta zkušenost vidět," všiml si kouč Doubravky.

„Měli jsme i další šance, v první půli Bešta, za stavu 2:1 Javorský, ale také Čížová si vypracovala brankové příležitosti. Podržel nás brankář. S herním projevem spokojen příliš nejsem, s výsledkem však ano," dodal Vyleta.

V neděli hraje Doubravka důležité utkání na půdě Milevska.

Tohoto soupeře z jihu Čech v sobotu hostil Tachov a hrálo se opět o cenné body. Domácí ještě zdaleka nemají nic jistého a Milevsko je namočeno v sestupovém pásmu až po uši.

Tachovští však neponechali nic náhodě a po gólech Lukáše Hudce a Petra Šáchy zvítězili 2:0. Příliš fotbalové krásy však tento duel nepobral, víc se bojovalo než hrálo.

„Většinou se v průměrném utkání hra pohybovala mezi vápny, na obou stranách vázla kombinace a nebylo ani příliš brankových šancí. Když jsme vedli 1:0, trefili hosté tyč a potom náš Jarda Malý za dvoubrankového vedení nevyužil vyloženou šanci," viděl utkání tachovský sekretář Rostislav Vachálek.

Na velikonoční neděli hraje Tachov venku s Táborskem B.

Chrástecký nováček neměl jednoduchou roli, cestoval totiž na půdu Hořovicka, kde se málokomu podaří zabodovat. Středočeši se řídí heslem: můj dům, můj hrad a podle toho to vypadalo i tentokrát.

Pár minut v úvodu sice patřilo hostům, dobrou šanci propásl Jaromír Šimr, ale potom už se hrálo v režii Hořovicka. První gól vstřelilo v nastaveném čase první půle, druhý přidalo pár minut po přestávce. Hosté se potom ještě snažili s výsledkem něco udělat, deset minut před koncem snížil hlavou Jaroslav Kovařík, v samotném závěru v dobré šanci přestřelil branku hlavou Jaroslav Sadílek, ale vyrovnat se nepodařilo.

Prohra 1:2 na půdě silného a ostříleného celku není žádná tragédie. Chrást doplatil na špatnou předfinální fázi a slabou koncovku. „Domácí byli v poli, do doby než vstřelili druhý gól, lepším celkem, potom jsme začali hrát my, podařilo se nám snížit a nakonec kluci mohli i vyrovnat. To se nestalo, protože se našim hráčům nedařilo v koncovce," přiznal chrástecký trenér Zdeněk Michálek.

Teď má Chrást před sebou domácí dvojblok. V sobotu hostí Český Krumlov a příští středu v dohrávce Štěchovice.

Rokycany se na na umělce v Satalicích v souboji s vedoucím celkem divize pražskou Admirou nepředvedly vůbec špatně. Za bezbrankového stavu měl dvě šance David Kubík, ale nezužitkoval ani jednu z nich. Zákonitě přišla chyba v defenzivě a Admira šla do vedení. V další příležitosti hostů mířil Jiří Abrt zblízka hlavou nad a vzápětí přidali domácí druhý gól. Ještě v závěru utkání mohl nepříznivé skóre 3:0 zkorigovat Marek Jedlička, jeho střelu však zastavila tyč.

Výsledek 3:0 se zdá hovořit jasnou řečí, ale nebylo tomu tak. „Admira sice potvrdila kvalitu a postavení v tabulce, ale my jsme podali lepší výkon než na půdě Hořovicka. Soupeři jsme však nabídli góly vlastními individuálními chybami. Skóre vypadá jednoznačně, ale i my měli šance, které jsme nedůrazem a malou odvahou neproměnili," litoval rokycanský trenér Pavel Aubrecht.

Rokycany hrály dvakrát za sebou venku a v sobotu cestují k soupeří potřetí, tentokrát do Nového Strašecí. Teprve potom budou hrát doma.

„Ta série je díky losu a odloženému zápasu taková, jaká je. To není hlavní problém. Spíš se na nás teď podepsalo, že jsme kvůli absenci dvanácti nemocných a zraněných hráčů v závěru zimní přípravy prakticky netrénovali, a teď se to projevuje. Hra se však zlepšuje, a pokud se vyvarujeme individuálních chyb, potom dokážeme hrát důstojnou roli," slibuje rokycanský kouč.

Autor: Pavel Hochman

26.3.2013 VSTUP DO DISKUSE

Obec zrekonstruovala někdejší budovu základní školy v Letkově  a předělala ji na mateřinku.

Nová školka otevře v Letkově i Plzni

Trénink FC Viktoria na Kypru

Vedro, dusno a zápas podzimu. Plzeň se chystá na Larnaku

Autogram? Foto? Sportmanie láká hvězdy

Plzeň - Ve čtvrtek můžete za Plazou potkat Martina Straku, Pavla Horvátha i Michaela Krmenčíka.

Larnaka – Z Plzně si Larnaka přivezla porážku 1:3, ale na sebevědomí to jejímu trenérovi nic neubralo.