Příkosice - D. Horš. Týn 5:0

Střetnutí sousedů v tabulce, kteří v posledních dvou kolech naplno bodovali, ovládli domácí. „Do přestávky byla hra vyrovnaná, po návratu na trávník bylo utkání naší jednoznačnou záležitostí. V zápase solidní úrovně se naši střelci trefili třikrát ze standardek. Hosté nastřelili v poslední minutě tyč, jinak si vyloženou šanci nevypracovali,“ poznamenal sekretář Příkosic Václav Moulis.

Poločas: 1:0. Branky: 29. Nový, 51. Lisý, 78. Papáček, 82. Prchlík, 89. Pražák. Nejlepší hráči: Nový Štverák. Rozhodčí: Homr. ŽK: 1:1. Diváci: 100.

Příkosice: Protivínský Prchlík, Papáček, Komorous, Nový, Jandoš (74. Krajdl), Fiala, Krystl (80. Votípka), Lisý, Hrubý (60. Pražák), Pleticha (85. Benetka). Trenér: Radek Vodrážka.

Horšovský Týn: Mleziva Butnaru (46. Hradecký), Mašek, Žáček, Štverák, Brynda, Šinál, Blatský (85. Mathauser), Falout, Sova, Beisbier. Trenér: Karel Krejčí.

Senco - Stod 5:0

Dosud neporažené Senco přivítalo čtvrtý Stod, který poslední dvě kola nebodoval. „Utkání nebylo tak jednoznačné. Hostům za stavu 2:0 vychytal dvě až tři tutovky skvělý Kunc. Namísto toho jsme my zvýšili na tříbrankový rozdíl a bylo rozhodnuto. Nejhezčí gól dal Snášel, když se z voleje trefil do vlastní branky. Poněkud kuriózní úspěch zaznamenal Petrželka, kdy po malé domů gólman hostí omylem chytil míč do rukou a z nepřímého kopu po několika odrazech doklepl jmenovaný míč do sítě,“ uvedl sekretář Senca Jan Zábran.

Poločas: 3:0. Branky: 6. Milota, 20. Švec, 33. Parlásek, 47. Petrželka, 66. vlastní. Nejlepší hráči: Kunc nikdo. Rozhodčí: Havel. ŽK: 2:2. Diváci: 100.

Doubravka: Kunc Řezáč, Krejčí, (52. Sýkora), Milota, Vaigl (66. Bláha), Parlásek, Novák, Šperl (72. J. Herák), Švec, Petrželka (58. Duchek), R. Herák. Trenér: Pavel Vaigl.

Stod: Janča Vlček, Snášel, Košťál, Kyklhorn, Kaas, Bouřa, Bachroň (46. Houdek), Dolejš (65. Lukášek), Fořt, Šaliga. Trenér: Štěpán Hirschl.

Horní Bříza - Chrást 1:4

Poslední s prvním se utkali na hornobřízském trávníku. „Po čtvrthodině jsme vedli 1:0 a za nerozhodného stavu zahodili další vyloženou příležitost. Celkem jich bylo pět. Hosté byli ovšem fotbalovější a zkušenější a svoje šance s jistotou proměňovali. Vyhráli zaslouženě,“ vyjádřil se k zápasu sekretář domácích Stanislav Kapr.

Poločas: 1:1. Branky: 14. Vrla 19. Křen 70. Karbusický, 82. Komárek, 90. Stružka. Nejlepší hráči: Korejčík Karbusický. Rozhodčí: Cihlář. ŽK: 2:3. Diváci: 245.

Horní Bříza: Korejčík Šimice, Sedlecký (62. M. Hackr), Z. Hackr, M. Chocholatý (70. Fedorco, Vrla (79. Křížek), Paukner, Frána, Janka, P. Chocholatý, Mornštajn (85. Čechura). Trenér: Václav Votípka.

Chrást: Bláha D. Král, Šimr, Roubal, Komárek, Staněk, Haidlmayer, Křen (86. Mach), Karbusický, Bulín (76. Stružka), Sadílek. Trenér: Jaroslav Diepold.

Přeštice - Klatovy 1:0

Klatovy zajížděly k derby do Přeštic v roli favorita, ale neuspěla. „V bojovném zápase jsme měli více šancí. Přestože na obou stranách nastoupilo plno mladých hráčů, mělo střetnutí výbornou úroveň. Jediný gól padl tak, že Uzlík přiklepl míč Turkovi a ten přes hlavu zády k brance skóroval. „Zápas byl dramatický do samého konce,“ viděl duel obránce Přeštic Václav Uzlík.

Poločas: 1:0. Branka: Turek. Nejlepší hráči: Hrdlička Herman. Rozhodčí: Burda. ŽK: 1:3. Diváci: 200.

Přeštice: Růžička Jindra, Uzlík, Benedikt, Bouc (80. Mrázek), Hrdlička, Turek, Vacík (75. Zdeněk), Trdlička, Mastný (85. Zoubek), Přibáň. Trenér: Václav Kašpar.

Klatovy: Herman Janda, Ulrych, Meszáros, Veselka (33. Šlechta), Dytrt (38. Voráček), Vítovec, T. Matějka, M. Skala (77. Homolka), Hanzlík, J. Matějka. Trenér: Lubomír Vašica.

Rapid - Chotíkov 2:0

Chotíkovští, kteří hrají tradičně venku lépe než doma, tentokrát neuspěli. „Hosté byli v první půli aktivnější a vypracovali si čtyři stoprocentní šance. Po přestávce jsme se zlepšili a dali gól. Výhru zpečetil druhou brankou Peroutka,“ řekl vedoucí Rapidu Radek Černický.

Poločas: 0:0. Branky: 63. Netrh, 77. Peroutka. Nejlepší hráči: Matějka Kluska. Rozhodčí: Bogdan. ŽK: 4:3. Diváci: 70.

Rapid: Matějka Netrh, Šimsa, Lavička, Polívka (50. Harmady), Hucl, Hodaň (87. Altman), Čupalka, Faist (85. Fleisig), Peroutka, Bláha. Trenér: Jar. Mysliveček.

Chotíkov: Krásl Preis, Šulan, Sulák, Marek, Kluska, Kožíšek, Břicháček, Korous (80. Pultar), Belan, Gruber (73. Hauer). Trenér: Luboš Filip.

SK ZČE - Vejprnice 0:1

Vyronaný zápas sousedů v tabulce. „Hosté byli šťastnějším týmem, dvacet minut před koncem vstřelili vítězný gól. V poslední minutě vejprnický gólman zabránil vyrovnání po hlavičce Peterky,“ viděl duel sekretář domácích Jiří Kural.

Poločas: 0:0. Branka: 70. Biedermann. Nejlepší hráči: Chocholatý Rada. Rozhodčí: Simbartl. ŽK: 3:3. Diváci: 100.

SK ZČE: Řezáč, Chocholatý, Šiml, T. Kraus, Vít, Vohrna, M. Kraus (75. Mašek), Bednář (75. Peterka), Rout, Houdek (77. Škarda), Beránek. Trenér: Petr Kural.

Vejprnice: Hinterholzinger Havránek, Boukal (88. Slováček), Rada, Grätsch, Šámal, Hora, Löwy, Biedermann, Vnuk, Paul (20. Mareš). Trenér: Milan Dejmek.

Holýšov - Horažďovice 1:1

O deset bodů více měly v tabulce Horažďovice před vzájemným duelem. Na hře hostů to ale příliš znát nebylo. „V první půli nastřelil náš Manowetz hlavou dvakrát břevno, jinak hra byla vyrovnaná. Po přestávce jsme byli jasně lepší, bohužel jsme neproměnili ani jednu ze čtyř šancí. Nakonec jsme prohráli na penalty,“ litoval sekretář Holýšova Petr Třeštík.

Poločas: 1:1. Na PK: 2:4. Branky: 27. Jeniš 10. Nauš. Nejlepší hráči: Černohorský Nauš. Rozhodčí: Schneider. ŽK: 2:2. Diváci: 190.

Holýšov: Čermák Levička, Trhlík, Vrba (84. Dostálík), Černohorský, Majlát, Jeniš, Manowetz (63. Hrádek), Procházka, Beneš (79. Kubina), Lukáš. Trenér: Jiří Multrus.

Horažďovice: Kozlík Čadek, Křivanec, Greger, Šafanda (83. Mičkal), Beránek, Stulík, Nauš (72. Melka), Jůda, Koc, Kotrba. Trenér: Michal Čadek.

Stříbro - Bolevec 4:0

Stříbro koučoval poprvé nový trenér Jaroslav Patočka. “První půle byla vyrovnaná, ve druhém poločase jsme se zlepšili. Po druhém gólu nebylo o naší výhře pochyb. Nejhezčí gól zaznamenal Dyk po střele z pětadvaceti metrů do šibenice,“ pochlubil se vedoucí domácího týmu Roman Ichnatolya.

Poločas: 1:0. Branky: 22. Pubrle, 63. Dyk, 66. Demjan, 90. Vraštil. Nejlepší hráči: Dyk nikdo. Rozhodčí: Červený. ŽK: 0:4. Diváci: 120.

Stříbro: Cipra Zaoral, Hřebík, Demjan (68. Ábel), Jareš (72. Bůžek), Malý, Šaman, Kertis, Florus (85. Průša), Dyk, Pubrle. Trenér: Jaroslav Patočka.

Bolevec: Klečka Jagerčík, Soukup, Jirman, Šnaider, Kohout, Vítek, Červený, Bublík, Šiml, Pelnář. Střídali: Hřebec, Thomayer. Trenér: Petr Nykles.