Dorostenci z Viktorie nestačili na Boleslav

Plzeň – Starší dorostenci z Viktorie Plzeň U19 podlehli v rámci sedmého kola nejvyšší fotbalové soutěže na domácím hřišti soupeři Mladé Boleslavi 3:0.

19.9.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Archiv

Do utkání vstoupili lépe domácí hráči, a v 18. minutě se dokonce ze vstřelené branky radoval Daniel Černý. Rozhodčí ale pro ofsajd úvodní trefu neuznal. A tak udeřili hostující hráči. Ve 22. minutě utekl obraně Eliáš a otevřel brankový účet. O minutu později bylo s viktoriány ještě hůře. Po hrubé chybě obrany zvýšil na 2:0 Horák.

„To byl klíčový moment,“ mínil trenér staršího dorostu Viktorie Plzeň Jiří Kohout.

Kontaktní gól mohl ještě do poločasu vstřelit Ondřej Šípek, ale jeho pokus skončil na tyči hostující branky.

Ve druhé půli došlo v sestavě domácího týmu ke třem změnám.

„Cíl byl jasný. Vstřelit co nejdříve kontaktní branku a zápas zdramatizovat, to se nám bohužel nepodařilo, i když jsme si vypracovali dobré šance. Boleslav se soustředila především na defenzivu a vyrážela do brejkových situací a v závěru nám přidala třetí branku. Soupeř zvládl výborně hru po taktické stránce,“ zhodnotil utkání trenér Kohout.

FC Viktoria Plzeň U19 – FK Mladá Boleslav U19 0:3 (0:2, 22. Eliáš, 23. Horák, 76. Mižič). Viktoria U19: Brych, Palka (46. Hošťálek), Chocholušek, Bečka, Vaňous, Kyndl, Domabyl, Šípek (46. Mariánus), Lukeš (46. Jarina), Černý, Krčál (56. Hvězda).

Autor: Pavel Novák