Dorostenci vyhráli v Teplicích

Teplice – Fotbalisté staršího dorostu Viktorie Plzeň U19 porazili v šestém kole nejvyšší dorostenecké soutěže na severu Čech Teplice 3:0.

12.9.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Daniel Seifert

Na Stínadlech se dlouho na branku nečekalo. V 16. minutě nařídil rozhodčí po faulu na hosty přímý kop a plzeňský útočník Matěj Končal se exekuce zhostil na jedničku. Končal se postavil k míči a krásnou střelou přímo do šibenice poslal Viktorii do vedení.

Za stavu 1:0 pro hosty se šlo i do šaten. Ve druhém dějství Viktoria svého soupeře přehrávala a v 64. minutě byli hráči za svoji snahu odměněni brankou. Po pravé straně utekl Hošťálek, míč posunul na Lukeše, ten odcentroval a Matěj Kyndl zvýšil hlavou na 2:0.

Třetí branka padla v 82. minutě a opět do sítě domácího celku. Do otevřené obrany Teplic po levé straně vnikl Krčál, pasem našel Hošťálka a ten hlavou překonal domácího brankáře a zvýšil na konečných 3:0.

„Zasloužené vítězství, domácí hráči hrozili pouze ze standardních situací. Teplice nakopávaly míče na své vysoké útočníky, ale naši hráči se s tím poprali úplně fantasticky. Celý tým zaslouží velkou pochvalu. Byl to týmový výkon a jsme velice spokojeni,“ dodal k utkání asistent Viktorie Plzeň U19 Radek Schveinert.

FK Teplice U19 – FC Viktoria Plzeň U19 0:3 (0:1, 16. Končal, 64. Kyndl, 82. Hošťálek). Viktoria U19: Švihořík, Hošťálek, Chocholoušek, Bečka, Vaňous, Kyndl, Hradecký (80. Domabyl), Mariánus (75. Šípek), Lukeš (70. Krčál), Hvězda (65. Černý), Končal.

Autor: Pavel Novák