Dorostenci Viktorky získali jen bod

Plzeň - Vjedenáctém kole první fotbalové ligy staršího dorostu přivítali hráči Viktorie Plzeň soupeře zHradce Králové.

16.10.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Archiv

Vutkání se na branku dlouho nečekalo. Nedorozumění domácích stoperů potrestal už vpáté minutě střelou tyči hradecký útočník Dvořák. Plzeň po inkasované brance zmobilizovala síly a přebrala herní iniciativu. Domácí hráči si začali vytvářet brankové příležitosti a za svou snahu byli v 31. minutě odměněni brankou z nohy Hrošovského. O tři minuty později bylo ještě veseleji. Domácí útočník Michal Krmenčík krásnou střelou do šibenice nedal hostujícímu brankáři šanci a poslal Viktorku do vedení. Ve druhém poločase Plzeňané vaktivitě nepolevovali a nadále si vytvářeli brankové příležitosti. Blízko ke gólu měl ve 49. minutě domácí útočník Marek Chmiel, který tváří tvář hradeckému brankáři zakončil vedle branky. O šest minut později se opět Chmiel ocitl sám před brankou a tentokrát přestřelil. „To byl podle mého názoru jeden zklíčových momentů utkání. Kdyby Chmiel proměnil svoji šanci tak jsme vyhráli,“ dodal po utkání trenér staršího dorostu Plzně Jiří Kohout. Domácí měli ještě velkou šanci přidat branku v66. minutě, po zahrání rohového kopu se ke střele dostal hrubý a zakončil vedle branky. Když hráči Plzně nevyužili ani tuto příležitost, zákonitě musel přijít trest a ten se dostavil minutu před koncem základní hrací doby. Po zahrání rohového kopu si nejvýše vyskočil hostující stoper Petrášek a hlavou vyrovnal na konečných 2:2.

FC Viktoria Plzeň - FC Hradec Králové 2:2

(2:1, 5. Dvořák, 89. Petrášek – 31. Hrošovský, 34. Krmenčík)

Viktoria: Mandous – Hrubý, Kováč, Vonášek, Prais, Kůžel, Filinger (83. Mančal), Hrošovský, Krmenčík, Chmiel (62. Kocour), Hoffmann (78. Vrhel).

Autor: Pavel Novák