Domácí se ujali vedení brankou z pokutového kopu už v 10. minutě utkání. O pár minut později mohlo být srovnáno, ale Holý ani Doležal své šance neproměnili. Navíc ve 21. minutě si Holý za faul vykoledoval přímou červenou kartu a Plzeň tak musela hrát v deseti.

Největší šanci zápasu měla Viktoria ve 33. minutě, ale po standardní situaci se nadvakrát nedokázal prosadit Herejt, a do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro Teplice.

Domácí znovu udeřili hned po přestávce. Ve 46. minutě zvýšili po centru z pravé strany na 2:0 a o třináct minut později vstřelili z podobné akce třetí gól. Ani dobrá střela plzeňského Vitouše v 70. minutě v brance domácích neskončila a v 72. minutě to po akci do otevřené obrany Viktorie už bylo už 4:0.

V 88. minutě se ocitl v šanci osamocený Mudra, ale po jeho nepřesné přihrávce domácí z rychlého brejku uzavřeli účet utkání na 5:0.

„Tentokrát jsme propadli v soubojích ve vzduchu, kde nám trochu chyběly centimetry. Dostali jsme branky po centrech ze stran. Také se projevila absence Vaněčka s Matasem, kteří jsou na akci s nároďákem. Já doufám, že to na nás nezanechá žádné stopy a v pátek zvládneme domácí utkání proti Jihlavě,“ přál si trenér Viktorie Jiří Kohout.

Alespoň bod za remízu 4:4 si z Teplic odvezli plzeňští mladší dorostenci, i když už v 18. minutě prohrávali 0:3.

Starší dorost: FK Teplice – FC Viktoria Plzeň 5:0 (1:0).

Viktoria: Hroník – Doležal (46. Šlajs), Nový, Hereit, Štrajt (58. Mičkal) – Mudra, Vitouš, Darida, Holý – Bezděk, Rejthar (25. Futro).

Mladší dorost: FK Teplice – FC Viktoria Plzeň 4:4 (3:2). Branky Plzně: Růžička, Mandula, Kůžel, Sladký.

Viktoria: Janda – Hrubý (46. Kadeřábek), Růžička, Libotovský (67. Vonášek), Prais – Štípek, Sladký, Kůžel, Hoffmann – Mandula, Chmiel (50. Kocour).