Skóre finálového klání otevřel před zraky trenéra reprezentační devatenáctky Jana Suchopárka po čtvrthodině hry plzeňský Pavel Šulc. Vzápětí bylo ale vyrovnáno, za Žilinu srovnal Stanislav Lacko. Ve svůj prospěch naklonili viktoriáni stav utkání opět ve druhém poločase. Umístěnou střelou z hranice vápna se prosadil Jakub Selnar. Ten měl prsty i v akci, po které zvedali Plzeňané ruce nad hlavu potřetí. Autorem branky byl Petr Řezáč.

Slováci se dotáhli na rozdíl jediného zásahu dvě minuty před koncem po technickém pokusu Aurela Dávidíka. Na nic víc se však Žilina nezmohla. Plzeň tak slaví zasloužené vítězství.
Plzeňané vstoupili do turnaje na hřišti v Luční ulici soubojem s anglickým West Bromwichem. Vítězství Viktorii vystřelil Ondřej Štursa. I druhý zápas rozhodli Plzeňští ve svůj prospěch pouze jedinou brankou. Úspěšným střelcem proti Mnichovu 1860 byl Robin Hranáč.

Turnaj se koná už počtrnácté na počest skvrňanského rodáka Stanislava Štrunce, člena elitního Klubu ligových kanonýrů. Do něj se dostal jubilejní stou brankou ve svém posledním zápase v nejvyšší československé soutěži. Zahrál si i za reprezentaci a startoval na olympiádě v Mexiku v roce 1968.

Výsledky, skupina: Viktoria Plzeň – West Bromwich Albion 1:0 (Štursa), Lokomotiv Záhřeb – MŠK Žilina 1:2, West Bromwich Albion – Mnichov 1860 3:4, Mnichov 1860 – Viktoria Plzeň 0:1 (Hranáč), MŠK Žilina – Greuther Fürth 2:2, Greuther Fürth – Lokomotiv Záhřeb 1:2.

O 5. místo: West Bromwich – Greuther Fürth 4:0.

O 3. místo: Lokomotiv Záhřeb – Mnichov 1860 1:1 (PK 2:3).

Finále: Viktoria Plzeň – MŠK Žilina 3:2 (15. Šulc, 46. Selnar, 63. Řezáč – 20. Lacko, 78. Dávidík).