Úvod zápasu starších dorostenců byl opatrný bez šancí, přesto šli domácí v 18. minutě do vedení. „Po souboji na půlce hřiště náhodný odkop zapadl do naší sítě,“ viděl nečekaný moment trenér Viktorie Jiří Kohout.

Hosté však záhy vyrovnali, když se po kolmé akci z dvaadvaceti metrů trefil do šibenice Hrošovský. Plzeňané mohli jít i do vedení, ale Beránek po centru Štípka trefil břevno. V závěru poločasu však udeřilo na druhé straně. Po souboji na hranici vápna nařídil rozhodčí proti hostům penaltu a Budějovičtí šli do vedení.

„Druhou půli jsme začali aktivně, po rohu Štípka nastřelil Mandula tyč, ale v 53. minutě jsme si dali nešťastný vlastní gól. Pak následovalo vyloučení Kubka, a když pro zranění musel odstoupit Štípek, dohrávali jsme v devíti. Domácí pak již zápas dovedli k jasné výhře. Štěstěna se k nám dnes obrátila zády, takovou porážku jsme si nezasloužili,“ tvrdil po zápase rozladěný kouč Kohout.

Starší dorost: České Budějovice – Viktoria Plzeň 5:1 (2:1). Branka Plzně: 26. Hrošovský. Viktoria: Fillinger – Ulč (55. Aubrecht), Štefl, Brož, Kubek – Štípek, Hrošovský, Sladký, Vaněček, Beránek (60. Janeček) – Dvořák (46. Mandula).

Mladší dorost: České Budějovice – Viktoria Plzeň 1:1 (1:0). Branka Plzně: 48. Sýkora. Viktoria: Janda – Hošťálek, Kováč, Vaníček, Vaňous (41. Krčál – Rusňák, Avdič (41. Hamerník), Kyndl – Krmenčík (58. Meszáros), Lukeš, Sýkora (50. Končal).