První velkou šanci ve vyrovnané partii měla Viktoria, jenže Mičkal ve 21. minutě v dobré pozici před brankou poslal míč vysoko nad břevno.

Trest přišel už za tři minuty. Českobudějovický útočník Rein si naběhl na centr za plzeňskou obranu a obloučkem přehodil vybíhajícího brankáře Cipra.

Hra byla i nadále vyrovnaná, domácí měli dokonce častěji míč na svých kopačkách, ale do šestnáctky hostů se dostávali jen zřídka.

Tři minuty před přestávkou udeřili Jihočeši podruhé. Při nenápadném útoku hostů fauloval ve vlastní šestnáctce Futro budějovického Sajtla. Sudí Paták nařídil pokutový kop, který proměnil autor první branky Rein.

Domácím se vyplatily změny, které udělal do druhého poločasu trenér Kohout. Na hřiště poslal Holuba a Sladkého a hra Plzně ožila.

V 65. minutě se dočkali Plzeňané branky. Na míč po přesném rohovém kopu Šlajse k přední tyči vyskočil nejvýše Bezděk a hlavou ho poslal do sítě.

Viktoria se snažila o vyrovnání, ale definitivně ji zlomil kuriózní gól. V 65. minutě chtěl odkopnout míč po malé domů brankář Cipra, balon však netrefil a budějovický útočník poslal míč před branku, kde si jej nešťastně poslal do vlastní sítě stoper Štafa. Domácí už potom na zvrat síly nenašli.

„Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém měl více štěstí v koncovce soupeř. Nám chyběl hlavně důraz před brankou,“ komentoval duel domácí kouč Jiří Kohout.

Starší dorost: FC Viktoria Plzeň – Dynamo České Budějovice 1:3 (0:2). Branky: 65. bezděk – 24. a 42. z PK Rein, 65. vlastní. Rozhočí: Paták – Rauch, Čermák.

Viktoria: Cipra – Doležal, Matas, Štafa, Kubek – Koc (46. Holub), Šlajs (76. Beránek), Vaněček, Futro (46. Sladký) – Bezděk, Mičkal.