Dorost Viktorie Plzeň zdolal Zlín

Plzeň /FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ – Úspěšně si vedli v dohrávaném utkání celostátní ligy starší dorostenci fotbalové Viktorie Plzeň. V úterý porazili doma celek Zlína 1:0. Jediný gól vstřelil po přestávce Vaněček.

17.11.2009

David Štípek z Viktorie Plzeň (v bílém dresu u míče) se snaží uniknout soupeři v úterní dohrávce celostátní ligy staršího dorostu se Zlínem. Foto: DENÍK/Václav Vacek

Plzeňané si v prvním poločase vytvořili optickou převahu, ale do vyložených šancí se přes dobře bránící Moravany nedostali.

Po přestávce se už Viktoria začala prosazovat. V 51. minutě ještě střílel po centru Beránka hlavou Vaněček nad, ale stejný hráč dvě minuty nato už poslal Viktorii do vedení, když po akci Hrošovského a přihrávce Štípka hlavou překonal zlínského brankáře Dostála. V 55. minutě mířil Sladký z dobré pozice nad břevno.

Zlín v závěru utkání otevřel hru a Plzeň měla dvě velké příležitosti, jenže Mandula střílel v pádu hlavou vedle a v 88. minutě netrefil zblízka branku ani Hrošovský.

Domácí v zápětí málem neproměněných šancí litovali. Míč směřující do prázdné branky však dobíhající Štefl v poslední chvíli vykopl.

„V první půli jsme měli více ze hry, ve druhé přišly i brankové příležitosti. Jsem rád, že jsme v dohrávce dokázali zvítězit, naše výhra byla zasloužená,“ uvedl po zápase trenér Viktorie Jiří Kohout.

Mladší dorostenci Viktorie v úterý porazili Zlín 3:0. „V první půli jsme se nemohli dlouho prosadit. Pomohl nám první gól, po kterém Zlín otevřel hru a potom jsme dali další dva góly,“ uvedl trenér Viktorie Jiří Žilák.

Starší dorost: FC Viktoria Plzeň – FC Tescoma Zlín 1:0 (0:0). Branka: 53. Vaněček. Viktoria: Fillinger – Aubrecht (82. Štefl), Brož, Růžička, Kubek – Štípek, Sladký, Hrošovský, Beránek (90. Frána) – Mandula (89. Šíša), Vaněček.

Mladší dorost: FC Viktoria Plzeň – FC Tescoma Zlín 3:0 (1:0). Branky: 27. a 80. Rusňák, 72. Krmenčík. Viktoria: Janda – Kováč, Ruda, Vaníček, Krčál – Hamerník (41. Avdič), Meszaros (56. Kyndl) – Tříska (41. Krmenčík), Lukeš, Sýkora (58. Končal).(vac)

17.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Nákupní vozíky na parkovišti u Globusu
2 5

PODÍVEJTE SE: Na parkovišti u Globusu kdosi rozházel všech tisíc košíků

Na hlavních plzeňských křižovatkách je nově instalováno vodorovné dopravní značení, upozorňující řidiče na ponechání volného prostoru v křižovatkách. Snímek je z Klatovské třídy.
6

Udělejte místo MHD, vyzývají značky. Moc řidičů na ně nedá

Škoda zvažuje sporťák inspirovaný legendárním "erkem". Jak by mohl vypadat?

Česká automobilka Škoda v minulých letech získala pověst výrobce především praktických vozů, které nabízejí řadu chytrých nápadů. V poslední době se ale značka snaží také působit emotivně. I proto zvažuje sportovní auto, které bude inspirované legendárním kupé 110 R ze 70. let.

Vlak u Nýřan srazil muže, ten zraněním podlehl

Nýřany - Osobní vlak v pondělí odpoledne srazil pár set metrů od zastávky v Nýřanech muže středního věku.

Rozdávali rány v baru ve Starém Plzenci. Hrozí jim až deset let vězení

Plzeň – Soud rozplétá barovou bitku ve Starém Plzenci. Dva napadené hosty odvezly sanitky.

Dobrodruzi procestují Evropu co nejlaciněji

Plzeň – Pár tisíc korun na cestu a čtyřicet různých míst na mapě Evropy, na která se máte dopravit co nejlaciněji, nejlépe zdarma?