Plzeňané si v prvním poločase vytvořili optickou převahu, ale do vyložených šancí se přes dobře bránící Moravany nedostali.

Po přestávce se už Viktoria začala prosazovat. V 51. minutě ještě střílel po centru Beránka hlavou Vaněček nad, ale stejný hráč dvě minuty nato už poslal Viktorii do vedení, když po akci Hrošovského a přihrávce Štípka hlavou překonal zlínského brankáře Dostála. V 55. minutě mířil Sladký z dobré pozice nad břevno.

Zlín v závěru utkání otevřel hru a Plzeň měla dvě velké příležitosti, jenže Mandula střílel v pádu hlavou vedle a v 88. minutě netrefil zblízka branku ani Hrošovský.

Domácí v zápětí málem neproměněných šancí litovali. Míč směřující do prázdné branky však dobíhající Štefl v poslední chvíli vykopl.

„V první půli jsme měli více ze hry, ve druhé přišly i brankové příležitosti. Jsem rád, že jsme v dohrávce dokázali zvítězit, naše výhra byla zasloužená,“ uvedl po zápase trenér Viktorie Jiří Kohout.

Mladší dorostenci Viktorie v úterý porazili Zlín 3:0. „V první půli jsme se nemohli dlouho prosadit. Pomohl nám první gól, po kterém Zlín otevřel hru a potom jsme dali další dva góly,“ uvedl trenér Viktorie Jiří Žilák.

Starší dorost: FC Viktoria Plzeň – FC Tescoma Zlín 1:0 (0:0). Branka: 53. Vaněček. Viktoria: Fillinger – Aubrecht (82. Štefl), Brož, Růžička, Kubek – Štípek, Sladký, Hrošovský, Beránek (90. Frána) – Mandula (89. Šíša), Vaněček.

Mladší dorost: FC Viktoria Plzeň – FC Tescoma Zlín 3:0 (1:0). Branky: 27. a 80. Rusňák, 72. Krmenčík. Viktoria: Janda – Kováč, Ruda, Vaníček, Krčál – Hamerník (41. Avdič), Meszaros (56. Kyndl) – Tříska (41. Krmenčík), Lukeš, Sýkora (58. Končal).(vac)