Dorost Viktorie na Slavii nebodoval

Plzeň - Těžkého soupeře měli v 17. kole dorostenecké ligy hráči FC Viktorie Plzeň. V Praze hostovali na trávníku Slavie a z něho si nepřivezli ani bod. Tým U19 podlehl po vyrovnaném boji nejtěsnějším poměrem 0:1, celek U17 pak v utkání bohatém na branky 3:5, přestože v půli vedl 3:2.

22.3.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Začátek duelu starších dorostenců patřil domácím fotbalistům, kteří měli již ve třetí minutě po standardní situaci první příležitost. „Zhruba po čtvrthodině hry jsme pomalu začali přebírat iniciativu. Nejdříve střílel Beránek těsně vedle, ve 20. minutě mířil v největší šanci Krmenčík jen do gólmana, ve 30. minutě se na hranici vápna uvolnil Hrošovský, ale těsně minul,“ litoval řady nevyužitých možností trenér Viktorie Jiří Kohout. A vzápětí přišel trest. Domácí zahrávali standardní situaci a Kubek nešťastnou tečí poslal míč za vlastního gólmana.

Po přestávce se Plzeňané snažili vyrovnat, ale v jejich hře bylo dost nepřesností. Přesto jejich tlak postupně narůstal. „V závěru jsme domácí přehrávali, šance měli Hrošovský, Kubek, Štefl i střídající Chmiel, ale vstřelit branku se nám nepodařilo. Je to škoda, bylo to remízové utkání, které bohužel rozhodl v náš neprospěch šťastný gól domácích,“ mínil po zápase trenér Kohout.

Mladší dorost odehrál výborný zápas, na body ale nedosáhl. „Hrál se oboustranně kvalitní a ofenzivní fotbal. Domácí šli do vedení, ale my jsme otočili na 1:3. Bohužel jsme se ve druhé půli vlastními individuálními chybami připravili o body,“ litoval trenér Jiří Žilák.

Starší dorost U19: Slavia Praha – FC Viktoria Plzeň 1:0 (1:0). Viktoria: Fillinger – Ulč (70. Aubrecht), Štefl, Růžička, Kubek – Štípek, Filinger, Hrošovský, Beránek – Krmenčík, Kůžel (70. Chmiel).

Mladší dorost U17: Slavia Praha – FC Viktoria Plzeň 5:3 (2:3). Branky Plzně: Sýkora, Kyndl, Hamerník). Viktoria: Bouzek – Hošťálek, Vaníček, Ruda, Krčál (50. Vaňous) – Rusňák, Hamerník, Kyndl – Lukeš, Hvězda (60. Vondráček), Sýkora.

Autor: Ivan Tafat