Dorost v ligové derniéře přenechal body hostům

Plzeň – V posledním podzimním kole dorostenecké ligy hostil celek FC Viktorie Plzeň U19 mužstvo z dolní poloviny tabulky – FK Teplice.

9.12.2013

FC Viktoria Plzeň U19 – FK Teplice U19Foto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Domácí sice byli papírovými favority, na hřišti to ale nepotvrdili a především kvůli své špatné koncovce prohráli těsně 1:2.

Začátek střetnutí byl vyrovnaný, hosté se však poměrně snadno po nenápadné akci ujali v 11. minutě vedení. To pochopitelně viktoriány vyburcovalo a ti postupně přebírali iniciativu. Ve 25. minutě se také dočkali zaslouženého vyrovnání, když jeden z hráčů Teplic srazil míč po centru Medveděva za záda vlastního gólmana. „I nadále jsme měli více ze hry, do přestávky ještě nastřelili po skrumáži břevno, ale stav se již nezměnil," popsal závěr první půle trenér Viktorie Jiří Žilák.

Po přestávce se hrálo zcela v režii mladých viktoriánů. „Dobré gólové příležitosti měli Brožík, Kratochvíl a Boček, Sedláček a po něm i Ruml šli sami na brankáře hostů, ale jejich svatyně byla jako zakletá. Z naší strany to byl festival neproměněných šancí," litoval plzeňský kouč.

A měl také proč. Pět minut před koncem podnikli hosté po autovém vhazování rychlý brejk a podařilo se jim vstřelit vítězný gól. „Z naší strany byl zápas herně dobrý, ale bohužel jsme to nepotvrdili výsledkem. Soupeř nám dal lekci z efektivity," zhodnotil duel trenér Jiří Žilák.

FC Viktoria Plzeň – FK Teplice 1:2 (1:1)

Branka Viktorie: 25. vlastní

Viktoria: Juraši – Medveděv, Piroch, Brožík, Lešek – Doležal, Boček, Kratochvíl – Glazer, Ungr (46. Sedláček), Ruml.

Stejně jako plzeňský A tým odehraje v úterý svůj zápas evropského poháru – Youth League – proti CSKA Moskva také plzeňský dorost do devatenácti let. Vzhledem k přeložení zápasu z hlavního hřiště v Luční ulici na umělý povrch tréninkového areálu nebude možná účast diváků. Pro domácí tým to bude určitý hendikep, přesto se viktoriáni chtějí předvést v co nejlepším světle. „Věřím, že se s neúčastí diváků dobře popasujeme. Chceme navázat na náš kvalitní výkon v Manchesteru. Doufám, že se zlepšíme ve finální fázi a prosadíme se střelecky," přeje si trenér Žilák, který se bude muset opět obejít bez zraněných Kratochvíla a kapitána Šíši.

Plzeňský klub připravil pro příznivce mládežnického fotbalu živý přenos. Stejně jako v loňské sezoně při domácím utkání prvního týmu s Megalurgi Rustavi tak fanoušci plzeňského fotbalu budou moci sledovat speciální přenos zcela zdarma.

„Duel bude snímán na 4 kamery, k dispozici budou také opakované záběry a tradiční informační grafika. Fanoušci budou moci duel sledovat na počítačích, tabletech i chytrých telefonech," uvedl tiskový mluvčí Viktorie Pavel Pillár, který dále doplnil: „Vzhledem k brzkému termínu výkopu zápasu neočekáváme obrovský zájem, nicméně chtěli jsme fanouškům a v neposlední řadě také všem kamarádům a rodinným příslušníkům našich mladých fotbalistů dát možnost poslední duel Youth League sledovat alespoň touto formou."

Utkání začíná zítra v 11:30 hodin, přenos bude spuštěn zhruba čtvrthodiny před úvodním výkopem. Konkrétní link dá klub fanouškům k dispozici na webových stránkách i sociálních sítích v pondělí večer.

Autor: Ivan Tafat

9.12.2013 VSTUP DO DISKUSE

Trenér Pavel Vrba.

Výsledek je pozitivní, ale čeká nás velmi těžké utkání, varuje Vrba

Výčepní Miroslav Štych z restaurace U Mansfeldů.

V soutěži o nejlepšího výčepního zvítězil Miroslav Štych z Plzně

Odveta Indiánům vyšla. Dvěma góly k výhře přispěl Indrák

Chomutov, Plzeň – Odveta za úterní porážku v Plzni hokejové Škodovce na ledě Pirátů vyšla.

Centrum Hájek nabídne ubytování pro klienty

Šťáhlavy - Rodiče, kteří přijedou se svým postiženým dítětem na rehabilitační pobyt do Centra Hájek nedaleko Šťáhlav, zatím nemohli v prostorách bydlet.

Ženu týral tak, že chtěla skočit pod vlak

Klatovsko – Cítila se jako kus hadru. Přála si, aby se druhý den ráno už neprobudila a vážně přemýšlela o sebevraždě skokem pod vlak. Až do takového stavu dohnal svoji o 18 let mladší partnerku 63letý invalidní důchodce z Klatovska.

Bakoš: Larnace chceme vnutit náš styl hry

Plzeň – Při absenci potrestaného Michaela Krmenčíka to může být Marek Bakoš, koho trenér Pavel Vrba pošle ve čtvrtečním play-off Evropské ligy proti Larnace do útoku.