Divoká jízda v Domažlicích, Luby doma zabraly

Plzeňský kraj – Klatovy vydrancovaly Horní Břízu a pojistily si tak třetí místo v tabulce. Koloveč v repete finále PKFS nastřílela Vejprnicím pět branek.

9.6.2014

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Příkosice – Bolevec 1:4

Příkosice se loučí s krajským přeborem porážkou. „Po naší chybě dokázal soupeř vyrovnat, celkově jsme prožili smolné utkání. Chtěli jsme z přeboru odejít se ctí," litovala sekretářka Příkosic Jana Moulisová.

Poločas: 1:1. Branky: 24. Pražák – 30. Greif, 67. Pelnář, 69. Dytrt, 77. Fryček z PK. Nejlepší hráči: Šefl – Bublík. Rozhodčí: Hájek. ŽK: 4:2. Diváci: 60.

H. Bříza – Klatovy 2:4
Hosté zvládli souboj o třetí místo, vítěznou trefu napálil György. „V první půli to byl bojovný, z obou stran pěkný fotbal. Po půli jsme měli slabší pětiminutovku, ve které Klatovy zápas rozhodly," komentoval sekretář Horní Břízy Stanislav Kapr.

Poločas: 2:2. Branky: 15. Vrla, 32. P. Chocholatý – 10. a 59. Procházka, 40. D. Matějka, 53. György z PK. Nejlepší hráči: Šimice – Procházka. Rozhodčí: Šiška ŽK: 2:2. Diváci: 80.

Koloveč – Vejprnice 5:2

Šlágr kola vyzněl pro suveréna letošní sezony. „Pohodový zápas, za stavu 4:0 se hosté dostali do hry, ale vývoj jsme kontrolovali," řekl sekretář Kolovče Pavel Kruml.

Poločas: 3:0. Branky: 13. a 48. z PK Černohorský, 32., 45. a 64. Pavlík – 54. a 90. Kristl, Nejlepší hráči: všichni – Kristl. Rozhodčí: Langmajer. ŽK: 1:2 Diváci: 180.

Luby – Stod 2:0
Luby se přiblížily soupeři na dva body. „Kromě úvodních patnácti minut jsme tlačili, několik dalších šancí jsme nevyužili," prohlásil sekretář Lubů Karel Křížek.

Poločas: 0:0. Branky: 51. Koželuh, 54. Čížek. Nejlepší hráči: Pelouch – Kaas. Rozhodčí: Homr. ŽK: 2:3. Diváci: 150.

Horažďovice – Rokycany B 1:2

Rokycany se vzdálily pásmu sestupu. „V úvodní půli jsme zahodili tři tutovky. Hosté skórovali ze dvou brejků, jejich výhra je zasloužená," přiznal sportovně vedoucí mužstva Horažďovic Richard Srb.

Poločas: 0:1. Branky: 64. Jůda PK – 22. a 84. Cibulka. Nejlepší hráči: Stulík – Cibulka. Rozhodčí: Kastl. ŽK: 1:7. Diváci: 100.

Rapid – Holýšov 4:0

Na Lopatárně dominovali Plzeňští. „Holýšov měl po většinu utkání územní převahu, nicméně si kloudnou šanci nevytvořil," řekl asistent kouče Rapidu Radek Černický.

Poločas: 2:0. Branky: 13. Žák, 20. vlastní, 68. Faist, 78. Čupalka z PK. Nejlepší hráči: Žák – Majlát. Rozhodčí: Pálek. ŽK: 3:3. Diváci: 50.

Domažlice B – Chotíkov 4:7

„Na obou stranách se hrálo bezstarostně v obraně, dopředu byli hosté efektivnější," glosoval sekretář Domažlic Petr Churý.

Poločas: 2:3. Branky: 20. a 62. Buršík, 30. Bláha, 65. Lešek – 15. Scheinherr, 19. Puchmertl, 54. a 63. Koc, 25., 84. a 88. Ábel. Nejlepší hráči: Buršík – Ábel. Rozhodčí: Burda. bez karet. Diváci: 110.

Přeštice – Nepomuk 3:1

Přeštice se s domácími diváky rozloučily skalpem nováčka. „Zasloužené vítězství po bojovném výkonu. Chtěl bych poděkovat hráčům za dobrou reprezentaci klubu i města," pronesl vedoucí mužstva Přeštic Pavel Bočan.

Poločas: 1:0. Branky: 17. Lambor, 57. Gruszka, 71. P. Bešta – 47. Váňa. Nejlepší hráči: M. Bešta – Panc. Rozhodčí: Schneider. ŽK: 0:1. Diváci: 200.

Autor: Redakce