Déšť škrtnul polovinu zápasů

Plzeňský kraj – Touškov nadělil Chanovicím debakl, Bolevci vystřelila bod nová posila Michal Bublík

9.8.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/František Hlas

Start nové sezony krajských fotbalových soutěží výrazně poznamenalo počasí. Vytrvalý déšť vyškrtnul z programu premiérového kola krajského přeboru hned polovinu utkání.

V nejvyšší krajské soutěži se marně těšili na mistrovský fotbal v Plzni na Rapidu a na SK ZČE, v Rokycanech a v Přešticích. Několik zápasů se kvůli nezpůsobilému terénu nehrálo ani v I.A třídě.

Šestibrankový příděl si hned na úvod přivezli Chanovice ze severoplzeňského Touškova. V utkání se dvakrát dokázal prosadit Václav Bezdička, nová akvizice a velká posila v touškovské ofenzivě. Mohl slavit i hattrick, ale v prvním poločase nedokázal využít nabídnout šanci, stejně tak Svoboda s Karbusickým. Málo vídanou kanonádu tak načal až ve druhém poločase útočník Mižár.

„V úvodní části jsme měli velké šance, ty ale ještě zůstaly nevyužity. Pak už jsme naši, místy až drtivou převahu dokázali přetavit v branky a dokráčet si v poklidu pro vítězství. Na druhou stranu ale musím říct, že na hostech byla vidět nesehranost,“ zhodnotil zápas touškovský předseda Josef Bártík.

Rozvadov – Bolevec 1:1

Nejlepší hráči: Klečka - Bublík. Poločas: 1:0. Branky: 43. Křehlík – 62. Bublík. Rozhodčí: Cihlář. ŽK: 2:2. Diváků: 155.
Rozvadov: Bobčík – Hanko, Čížek, Pták, Křehlík, Šuranský (75. J. Horáček), Kupilík, M. Slowik, Malý, Karban, Mráček. Trenér Zdeněk Slowik.
Bolevec: Klečka – Humpál (75. Hackr), Kohout, Kadeřábek, Vítovec, Bublík, Greif, Černý, Šiml, Pelnář, Zítek (90. Thomayer). Trenér Petr Nykles.

M. Touškov – Chanovice 6:1

Nejlepší hráči: Bezdička - Beke. Poločas: 0:0. Branky: 59. a 80. Bezdička, 47. Mižár, 49. O. Karbusický, 64. Svoboda, 90. Prchlík – 60. Šefl. Rozhodčí: Kračmer. ŽK: bez karet. Diváků: 150.
Touškov: Vacko – Klůc, Paum, Dobrý, Prchlík, Bezdička, O. Karbusický (81. Nosek), Svoboda, Varga, S. Karbusický, Mižár. Trenér Kamil Bárta.
Chanovice: Beke – Patsch, Kostka, Kubeček (46. Král), Pavlovský, Šrámek, Dort, Brom, M. Polena (87. J. Polena), Solový, Šefl. Trenér Pavel Běloušek.

Vejprnice – Příkosice 3:1

Nejlepší hráči: R. Křen – Lysý. Poločas: 0:1. Branky: 75. a 85. Myskík, 65. Havránek – 15. Pražák. Rozhodčí: Hájek. ŽK: 4:3. Diváků: 260.
Vejprnice: Hajžman – Havránek, Prais (85. Polesný), Rada, Škyrta, R. Křen, Biedermann, Puhlovský (60. Vnuk), Hora (46. Hlavatý), Myslík, Stanislav. Trenér Milan Dejmek.
Příkosice: Vaník – Kraidl (81. Votípka), Krystl, Papáček, Štych, Pražák (74. Kotnauer), Komanec, Nový, Fiala, Lysý, Vlček. Trenér Radek Vodrážka.

Tachov – Holýšov 5:1

Nejlepší hráči: Habart – Panuška. Poločas: 3:0. Branky: 26. Žemlička, 28. Folejtar, 43. Habart, 64. Machač, 72. Janoušek – 83. Panuška. Rozhodčí: Rezničenko. ŽK: 2:2. Diváků: 400.
Tachov: Pták – Mráz, Kaše, Šácha (70. Hutta), Habart, J. Viterna, Žemlička (57. Dvořák, Folejpar, Tušl, Janoušek (78. Hobza), Machač (74. Roháč). Trenér Jaroslav Pták.
Holýšov: Marcel – Levička (70. Hamerník, Trhlík, Hrádek (83. Liebl), Multrus (35. Vrba), Lucák, Panuška, Jeniš, Procházka, Lukáš, Schamberger (86. Kubina). Trenér Jiří Multrus.

Utkání SK ZČE Plzeň – Horní Bříza, Rokycany – Stříbro, Přeštice – Chrást, Rapid Plzeň – Stod byla odložena pro nezpůsobilý terén.

Autor: Martin Šprysl

9.8.2010 VSTUP DO DISKUSE

Marek Bakoš

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

David Boubel se narodil 26. července ve 4:14 mamince Miroslavě a tatínkovi Lukášovi z Plzně. Po příchodu na svět ve FN vážil bráška dvouleté Nelinky 3400 gramů a měřil 50 cm.