Plzeň vstoupila do zápasu velmi aktivně, tlačila se před branku soupeře a pokoušela se často o zakončení. V dobrých pozicích se ocitli Horváth, Trapp i gruzínský útočník Tatanshvilli, ale ani jednomu z nich se skórovat nepodařilo.

Ve 26. minutě stáhnul žižkovský obránce Šťastný v pokutovém území Rezka, sudí Jech nařídil pokutový kop domácí kapitán Horváth penaltu bezpečně proměnil.

Podruhé tribuny na Městském stadionu ve Štruncových sadech rozjásal ve 35. minutě obránce Limberský. Navrátilec z pražské Sparty si šikovně obhodil zadáka hostů a tvrdou střelou z hranice šestnáctky ke vzdálenější tyči vstřelil druhý gól Plzně.

V závěru prvního poločasu mohli domácí skórovat potřetí, když Tatanashvilli vysunul Petrželu, ale jeho sólový nájezd zlikvidoval brankář Hruška.

Obraz hry se nezměnil ani po přestávce, Plzeň si vytvářela další gólové příležitosti a po úniku dvojice Rezek – Petržela vstřelila třetí gól. Pomezní rozhodčí ale posoudil přihrávku Petržely na Rezka jako ofsajdovou a gól neuznal.

Za dvě minuty uhodilo překvapivě na druhé straně hřiště. Žižkov po své vůbec první vydařené akci v zápase snížil na 1:2, když si Vozábal naběhl na vysoký centr a střelou mezi nohy brankáře Poštulky poslal míč do sítě.

Vzápětí znovu Vozábal, nejlepší hráč Žižkova, vystrašil plzeňského brankáře tvrdou střelou z 18 metrů, ale Poštulka ji nadvakrát zneškodnil.

Plzeň odpověděla v 70. minutě, kdy Horváth krásnou přihrávkou vysunul Rezka, jenže ten ve vyložené šanci trefil jen nohy gólmana Hrušky.

Pět minut vstřelila Plzeň třetí gól, když Petrželovu střelu si nešťastně srazil do vlastní sítě střídající Hušbauer. Zápas byl však dramatický do posledního okamžiku, v 90. minutě snížil na rozdíl jediného gólu umístěnou hlavičkou Naumov. Další branka už ale nepadla a fotbalisté Viktorie Plzeň si připsali první tři body v nové sezoně.

"Na první kolo to bylo velmi kvalitní utkání, i v horkém počasí se hrálo ve vysokém tempu. V první půli jsme dobře kombinovali a vytvořili si gólové šance. Škoda, že jsme některé z nich neproměnili, což nás mohlo mrzet. Hochmeistra jsem v poločase střídal kvůli zranění, má prasklý sval. Jsem šťastný, že se nám podařilo odstartovat ligu vítězstvím," komentoval premiéru na trenérské lavičce Viktorie Plzeň kouč Západočechů Jaroslav Šilhavý.

Jeho protějšek Stanislav Griga měl ke spokojenosti daleko. "Věděli jsme o útočné síle Plzně a snažili se ji zbrzdit tím, že zahustíme střed pole. To se nám ale nepodařilo, potíže nám dělala rychlost soupeře. Hráli jsme pod své možnosti, náš výkon byl chladný. Po přestávce bylo na hráčích patrné zdravé naštvání, zápas se nám podařil zdramatizovat. Výhra Plzně ale byla zasloužená," uznal trenér Žižkova.

FC Viktoria Plzeň – FK Viktoria Žižkov 3:2. Poločas: 2:0. Branky: 26. Horváth (z penalty), 35. Limberský, 85. vlastní (Hušbauer) – 60. Vozíval, 90. Naumov. Rozhodčí: Jech – Pospíšil, Urban. ŽK: Rada – Šťastný. Diváci: 7128.

Plzeň: Poštulka 2 – Limberský 2, Hochmeister 3 (46. Navrátil), Rada 3, Smola 3 – Petržela 2 (88. Malcharek), Horváth 2, Trapp 3, Lecjaks 3 (81. Jiráček) – Rezek 2 – Tatanshvilli 2. Trenér: Jaroslav Šilhavý.

Žižkov: Hruška 2 – Šťastný 4, Labant 3, Gabriel 3, Čermák 3 – Stracený 3 (78. Hušbauer), Procházka 3, Vozábal 2, Koukal 3 – Kalod 3 (72. Švancara), Demjan 3 (46. Naumov 2). Trenér: Stanislav Griga.