Chanovice zůstávají v přeboru

Plzeň - Drama na fotbalých trávnících skončilo, letošní baráže jsou dohrány. V Puma krajském přeboru se zachránily Chanovice, které po výsledku 1:1 ve Strážově, tohoto soupeře v sobotu doma zdolaly nejtěsnějším rozdílem 1:0.

28.6.2010 3

V barážovém duelu mezi Luby a Klenčím se nakonec radovali fotbalisté z Klatovska (žluté dresy). Oba týmy doma vyhrály shodně 1:0, a vítěze baráže tak musel určit penaltový rozstřelFoto: Jaromír Pech

O výhře rozhodl Beránek gólem z penalty už ve 37. minutě. Potom už branka nepadla a domácí se mohli radovat. „Bylo to vyrovnané a bojovné utkání. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Měli jsme asi tři šance, ale hosté mohli vyrovnat v nastaveném čase, naštěstí šla střela vedle tyče. Penalta byla nařízena za faul ve vápně na Polenu při jeho úniku,“ viděl utkání chanovický sportovní manažer Miroslav Rambousek.

V souboji o Eurofootball 1. A třídu se odehrávalo drama v Křimicích, které v prvním duelu v Hradešicích prohrály 1:2 a v sobotu v poločase doma opět prohrávaly 0:1. Nakonec výsledek otočily, vyhrály 3:1 a v soutěži udržely.

„První poločas byly Hradešice lepší a vedly zaslouženě. O přestávce jsem hráčům musel důrazně domluvit. Vyrovnali jsme z penalty, zbavili se psychické zátěže a začali soupeře přehrávat. Za výkon ve druhé půli jsme zaslouženě vyhráli,“ pochvaloval si křimický trenér Petr Dobrý.

Další drama o Eurofootball 1. A třídu se odehrálo v Lubech. Domácí po výhře 1:0 v Klenčí stejným poměrem doma prohráli, v prodloužení gól nepadl a o lubské radosti rozhodla až střelba z penalt. „Šance byly na obou stranách, v závěru jsme hráli proti deseti a měli víc ze hry. Rozhodující penaltu dal Juřina,“ uvedl jeden z lubských trenérů Karel Šůs.

V baráži o Royal 1. B třídu mezi Žichovicemi a Dobřívem překvapivě postoupil Dobřív. Oba zápasy skončily nerozhodně, ale Dobřívští vstřelili venku víc branek a radovali se tak z postupu z okresního přeboru o soutěž výše.

O Puma krajský přebor: Chanovice – Strážov 1:0 (1:0, Beránek z PK, první utkání 1:1, Chanovice se udržely), Zbiroh – Rozvadov 1:0 (0:0, Hoblík, první utkání 0:5, Rozvadov se udržel).

O Eurofootball 1. A třídu: Křimice – Hradešice 3:1 (0:1, M. Rada z PK, Šváb, Kuneš – Kopal, první utkání 1:2, Křimice se udržely), Luby – Klenčí 0:1, PK 5:4 (0:1, 0:0, Housar, první utkání 1:0, Luby se udržely), Zbůch – Mýto 0:1 (0:0, Veverka, první utkání 1:2, Mýto postoupilo).

O Royal 1. B třídu: Žichovice – Dobřív 2:2 (1:2, Šumpík, Bala – Reispies, Voříšek, první utkání 1:1, Dobřív postoupil), VS Plzeň – Nezamyslice 4:2 (1:1, Hrdlička 2, Frána, Marek – R. Vinický, Musil, první utkání 2:3, VS se udržely).

Autor: Pavel Hochman