Brankář Daněk: Nepřálo nám štěstí

TEPLICE - S hlavami dole opouštěli v neděli teplický trávník fotbalisté Viktorie Plzeň. Na severu Čech odvedli velmi dobrou partii, do soboty vedoucímu celku Gambrinus ligy byli rovnocenným soupeřem po celý zápas. V utkání, které směřovalo k remíze, ale nakonec smolně podlehli 0:1. Branku jim vstřelil obránce Klein pět minut před koncem.

30.9.2007

brankář Viktorie Plzeň Michal DaněkFoto: DENÍK

“Je to k vzteku. Zápas jsme měli dobře rozehraný, soupeře k ničemu nepustili. Teplice se za celý zápas dostaly do šance jedině po standardních situacích a nakonec prohrajeme gólem pět minut před koncem,“ zlobil se po utkání útočník Viktorie Martin Psohlavec, který na hrotu útoku sváděl nespočet soubojů s urostlými zadáky Teplic.

Velmi dobře si počínal v roli stopera mladý obránce Jan Halama. Nebezpečnému útočníkovi Teplic Feninovi za celý zápas nic nedovolil „Moc mně pomohli zkušení spoluhráči Tomáš Rada a Marek Smola,“ svěřil se Halama, který odehrál v dresu Viktorie první celý zápas v nejvyšší soutěži.

Smutný byl po utkání brankář Viktorie Plzeň Michal Daněk. „Určitě se nemáme za co stydět, ostudu jsme v Teplicích neudělali. Chybí nám ale štěstí, které jsme měli v minulé sezoně na hřištích soupeřů. Co je to platné, že si vytvoříme gólové šance, když nakonec body stejně nemáme,“ litoval po utkání.