Bitvu jara rozhodl Lafata

Praha – Fotbalisté pražské Sparty porazili ve vypjatém duelu dvou největších kandidátů na titul Viktorii Plzeň 1:0 a smazali tak tříbodový náskok Západočechů v čele tabulky. Jediný gól utkání vstřelil v 68. minutě David Lafata.

30.3.2013 1

AC Sparta Praha - FC Viktoria PlzeňFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Utkání, které sledoval z tribuny stadionu na Letné i fotbalový internacionál Pavel Nedvěd, lépe začala Sparta.

Už ve čtvrté minutě bylo před Kozáčikovou brankou horko. Po Matějovského přihrávce za plzeňskou obranu pálil na branku Kadlec, jenže Kozáčika neprostřelil.

První šance Plzně přišla ve 23. minutě. Rajtoral zachytil rozehrávku Váchy, přihrál Kovaříkovi, ale míč se po jeho napůl centru, napůl střele k Bakošovi, který by připraven ve vyložené pozici, nedostal.

O dvě minuty později mohla jít Sparta ze stoprocentní šance do vedení. Matějovský našel centrem za obranu Krejčího a sparťanský záložník upaloval sám na Kozáčika. Plzeňský gólman však jeho střelu zneškodnil.

Pět minut před přestávkou vypálil ze strany nebezpečně pravačkou po zemi Krejčí, ale Kozáčik opět míč vyrazil.

V samém závěru prvního poločasu stálo při hostech štěstí. Už v nastaveném čase po centru Hybše vystřelil Kadlec, Kozáčik však opět svůj tým podržel. Jenže odražený míč se dostal k Lafatovi , ale sparťanský kanonýr naštěstí pro Západočechy hlavičkoval vedle.

Sparta byla v prvním poločase aktivnější a také nebezpečnější.

Deset minut po přestávce spálila Plzeň vyloženou šanci. Po rychlém protiútoku centroval z levé strany Kovařík před branku a Bakoš v ideální pozici v pádu hlavou minul zblízka levou tyč sparťanskou branku jen o centimetry.

V 68. minutě udeřilo na druhé straně. Plzeňská obrana nechala prostor v šestnáctce Lafatovi, který hlavou překonal Kozáčika a Sparta šla do vedení.

Plzeň se nevzdávala a snažila se o vyrovnání. Blízko k němu měla v 73. minutě. Po akci, kterou založil Limberský, centroval přesně před branku Rajtoral, jenže Kolář ve výhodné pozici hlavou přestřelil.

Trenér Vrba sáhl k trojímu střídání, ke kýženému vyrovnání to nevedlo.

Sparta jednobrankové vedení udržela a před vyprodaným stadionem na Letné se radovala se z vítězství.

Plzeň zůstala za výkony v předchozích zápasech, nedokázala si poradit s účinným presinkem Sparty a zejména v prvním poločase byla pasivnější než soupeř.

Sparta Praha – Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)

Branka: 68.Lafata. Rozhodčí: Stark – Selver, Pickel. ŽK: Řezník, Darida. Diváci: 19 128.

Sparta: Vaclík – Zápotočný, Holek, Švejdík, Hybš – Kadlec (90. Vidlička), Matějovský, Hušbauer (88. Kweuke), Vácha, Krejčí – Lafata (81. Bednář). Trenér: Lavička.

Viktoria: Kozáčik – Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský – Darida, Horváth – Rajtoral (85. Adamov), Kolář (76. Ďuriš), Kovařík – Bakoš (70. Bakoš). Trenér: Vrba.

30.3.2013 VSTUP DO DISKUSE 1

Novinka od Nesbóa i rozsáhlá publikace o českém designu

Laureátské večery v Moving Station

Muzeum generála Pattona se může rozšířit o expozici aut

Plzeň – Muzeum generála Pattona, které už dvanáct let funguje v kulturním domě Peklo, má šanci na rozšíření.

Změna. Boubal vyhrál a v Giant lize se ujal vedení

Plzeň – Giant liga má nového lídra. Grand Prix ComGate na okruhu v Plzni vyhrál Martin Boubal z týmu CK Příbram Fany Gastro a z čela pořadí sesadil absentujícího Jiřího Nesvedu (AC Sparta). Průběžně třetí je Denis Rugovac (Favorit).