Po výhře nad Čáslaví v České fotbalové lize a po pohárovém triumfu nad Karvinou si i Kolín z Chodska odvezl prohru 0:1. V sobotním osmém kole ligové soutěže byla ale na hráčích Jiskry znatelná únava z předešlých duelů.

„Utkání jsme zvládli dle našich představ. Věděli jsme, že na závodění síly nemáme. Takže jsme hráli ze zajištěné obrany a na šance jsme spíše vyčkávali," komentoval průběh zápasu trenér Jiskry Domažlice Stanislav Purkart.

Kolín přijel s podobnou taktikou jako domácí. Hrál na jistotu a z utkání chtěl vytěžit alespoň bod.

Oba celky se tak přes výbornou defenzivu těžko dostávaly do vyložených šancí. Bylo jasné, že o osudu střetnutí rozhodne jediná branka.

V 76. minutě Stanislav Purkart, kouč Západočechů, vytáhl z lavičky žolíka v podobě záložníka Zdeňka Kasýka a ten po pár minutách na hřišti vstřelil vítězný gól domácích.

„Souboj s Kolínem byl velmi vyrovnaný, spíš taktický boj než fotbal na krásu. Jsem rád, že jsme utkání zvládli a prožili tak úspěšný týden," dodal Stanislav Purkart.

V sobotu Chodové cestují do Chrudimi k duelu devátého kola. Podaří se Jiskře zvítězit i počtvrté v řadě?