Benfika v Plzni loupila a zajistila si druhou příčku

Plzeň – Fotbalisté domažlické rezervy zvítězili v sobotním duelu 30. kola krajského přeboru na hřišti Rapidu Plzeň 3:0 a uhájili před dotírající Lhotou druhé místo v tabulce. Rapid zakončil nevyrovnanou sezonu pátou porážkou v řadě.

17.6.2017

Rapid Plzeň - Domažlice BFoto: Deník / Tittel Šimon

Chodové, kteří na dálku bojovali se Lhotou o druhé místo v tabulce nejvyšší krajské soutěže, začali utkání na Rapidu velmi dobře a hned po deseti minutách hry se dostali do vedení. Pěknou akci hostujícího celku zakončil vedoucí brankou Tomáš Sova.

Jinak ale první poločas zápasu představoval spíše boj než nějaký extra pohledný a líbivý fotbal. Jiskra měla míč na kopačkách sice častěji, ale pozorná defenziva plzeňského klubu jí do šancí příliš nepouštěla. Na druhé straně chytající brankář Bratanič také nedostal moc příležitostí ukázat své nesmírné gólmanské umění. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:1 pro Domažlice.

Druhé dějství ale zcela jednoznačně patřilo favoritovi z Domažlic a druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat. Nejprve ale přišlo zahazování šancí. Ve 47. minutě se po rychlém autovém vhazování Javorského pěkně uvolnil Lukáš Waldmann a pěknou ránou levou nohou mířil do vzdálenějšího rohu plzeňské branky. Gólman Rapidu Petr Beke ale předvedl bravurní zákrok a udržel svůj tým ve hře i nadále.

Po hodině hry se v další velké šanci ocitl hostující Martin Hrubý, ale z hranice malého brankového území nedokázal míč dopravit do sítě. Co se nepovedlo Hrubému, se o minutu později podařilo jeho spoluhráči. Tomáš Sova vstřelil svůj druhý gól v zápase a navýšil vedení svého týmu už na 2:0.

Jiskra hrála v pohodě a zbytek utkání si už v klidu pohlídala. Deset minut před koncem dal navíc výsledku konečnou podobu aktivní Lukáš Waldmann. Domažlice tak na Rapidu vyhrály s přehledem 3:0.

Rapid Plzeň – Jiskra Domažlice B 0:3 (0:1)

Branky: 10. a 63. Sova, 79. Waldmann.
Rozhodčí: Žák – Šiška, Hessová.
Žluté karty: 25. Beke (Rapid).
Diváci: 58 (hřiště na Lopatárně, SKP Rapid Sport).

Rapid Plzeň: Beke – Šindelář, Nový (82. Kovařík), Bušek, Hajšman (69. Janoch), Klekner, Čupalka, Harmady, Žák, Gesl (57. Filipčík), Poláček. Trenér: Jaromír Mysliveček.

Domažlice B: Bratanič – Tomáš Korelus, Falout (68. Jakub Korelus), Hrubý (81. Kadlec), Javorský, Waldmann, Bárta, Brožík, Hojda, Sova, Vlček (86. Žák). Trenér: Martin Steinbrücker.

Ostatní sobotní známé výsledky 30. kola KP: Sokol Lhota – FK Holýšov 5:2, Rozvadov – Zruč 3:1, Petřín – Svéradice 11:2.

Zbývající program 30. kola KP: FC Rokycany B – Bolevec, Vejprnice – Chotíkov, Přeštice – Baník Stříbro, Luby – Nýrsko (všechny zápasy se hrají 17. června od 17.00).

Autor: Martin Mangl

17.6.2017 VSTUP DO DISKUSE

V Centru Hájek u Šťáhlav vznikají apartmány pro rodiče dětí, které sem jezdí za léčbou. Na snímku je Marcel Šik, který je společně s manželkou stacionář založil
7

Centrum Hájek nabídne ubytování pro klienty

Obžalovaného přivedla do soudní síně eskorta.
4

Ženu týral tak, že chtěla skočit pod vlak

Bakoš: Larnace chceme vnutit náš styl hry

Plzeň – Při absenci potrestaného Michaela Krmenčíka to může být Marek Bakoš, koho trenér Pavel Vrba pošle ve čtvrtečním play-off Evropské ligy proti Larnace do útoku.