VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HANA JOSEFOVÁ

Hana Josefová / Plzeňský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Goldoni je univerzální. Snese i přesun v čase

Plzeň – Hry Carla Goldoniho jsou nestárnoucí, jeho postavy jsou výrazné charaktery – téměř archetypy, a tak i když jsou jeho komedie staré více než dvě stě padesát let, snesou cestování v čase i prostředí.

Už se zkouší ven U Zvonu

Plzeň - Včera začaly U Zvonu zkoušky pod širým nebem. Režisér Vilém Dubnička má za úkol dirigovat tři akvabely – Michala Štěrbu, Zdeňka Rohlíčka a Bronislava Kotiše, kteří jsou představiteli hlavních rolí ve hře Akvabely.

Lubomír Brabec a Jaroslav Svěcený zahrají v rodišti sv. Jana Nepomuckého

Nepomuk – Kytarový virtuos Lubomír Brabec pořádá i letos Svatojánský hudební festival, který se koná především v jihozápadních a jižních Čechách v místech, jež jsou spojena s nejznámějším českým světcem Janem Nepomuckým.

Pestalozzi zítra u Zacha s novinkou

Plzeň – Zítra (22. června) od 20:30 hod. koncertuje na venkovním pódiu Zach's Pubu kapela Pestalozzi.

Obraz a slovo v Masných krámech

Plzeň - Nová výstava Západočeské galerie v Plzni ukazuje, jak čeští výtvarní autoři před padesáti lety pracovali s tématem vyprázdněnosti jazyka. Dnes si výstavu v Masných krámech můžete projít s její autorkou Alenou Pomajzlovou.

SOUTĚŽ: V první letní den si zatančete s Hot Sisters

Plzeň – První letní den se v plzeňském Buena Vista Clubu koná od 19:30 hod. Tančírna. Nejdelší den v roce si účastníci mohou užít s pěveckým triem Hot Sisters (na snímku) a jazzovou kapelou Zhirawski Memory Band. Organizátoři doporučují dress code s motivy květin a ovoce.

Tanec Praha baví v Plzni i okolí

Plzeň - Joan Catalá ze Španělska zaujal svým pohybem všechny, kdo včera odpoledne procházeli po plzeňském náměstí Republiky.

Noc s operou se blíží. Má být velkolepá s Orffovou hudbou

Plzeň - Noc s operou letos nabídne Carminu buranu. V lochotínském amfiteátru se koná v pátek 23. června.

Tři sestry přijedou za Plazu

Plzeň – Jakmile začne být hezké počasí, vypravuje se kapela Tři sestry na tradiční letní Radegast tour. Začalo 12. května, skončí v září.

U Zacha se Zachem a také Mušketýry

Plzeň – V pátek, jen pár dnů před zahájením letošního 10. ročníku Divadelního léta pod plzeňským nebem, se od 19 hodin chystá největší z letošních vzpomínkových party tohoto festivalu.

Tata Bojs poprvé u Zacha

Plzeň - I když plzeňský klub Zach's Pub existuje už více než dvě desetiletí, kapela Tata Bojs v něm ještě nikdy nehrála.

Soutěž: Noc s operou uvede v lochotínském amfiteátru velkolepou podívanou

Plzeň – Hudba Carla Orffa podpořená velkolepou podívanou. Taková má být třetí Noc s operou v pátek 23. června v lochotínském amfiteátru v Plzni.

OBRAZEM: Sbory ze čtyř zemí se po Vrčeni představí také v Plzni

Vrčeň - Mezinárodní folklorní festival CIOFF Plzeň přivezl ve čtvrtek večer do Vrčeně své zahraniční hosty - sbory z USA, Řecka, Itálie a Bretaně. O víkendu budou zpívat, hrát a tančit v Plzni.

FOTO: Slavná Marilyn Monroe na Malé scéně

Plzeň – Marilyn Monroe je symbolem zlaté éry Hollywoodu i stále zářící filmovou hvězdou i pětapadesát let po své předčasné smrti.

Pivo, kino a koncerty. Začalo Léto v Prazdroji

Plzeň – Dnes večer se do Plzeňského Prazdroje mohou lidé přijít podívat na americký sci-fi snímek Příchozí.

Plzeňský folklorní festival pozval hosty z USA, Řecka, Itálie či Francie

Plzeň – Včera hráli, tančili a zpívali v Konstantinových Lázních i ve škole ve Zruči-Senci, dnes se vypraví do Vrčeně, víkend pak stráví na plzeňských pódiích.

Historický víkend s Golemem a novou scénou U Ježíška

Plzeň - Historický víkend už od roku 1995 neodmyslitelně patří k červnové Plzni.

Plzeňské kamnářství už není neprobádané, má vlastní výstavu

Plzeň - Neprobádané téma. To bylo ještě před rokem a půl plzeňské kamnářství. Pak se však několik pracovníků Západočeského muzea v Plzni dohodlo, že jej zpracují a připraví výstavu.

Soutěž o vstupenky na operu Medea

Plzeň – Opera Medea měla premiéru v sobotu 3. června a už na středu 7. června je naplánována ve Velkém divadle první repríza. Můžete na ni získat volnou vstupenku pro dvě osoby.

V Besedě zastaví Turné v hajzlu. Projekt LiStOVáNí do Čech opět pozval oblíbeného spisovatele C. D. Payna

Plzeň – Autor kultovní knihy Mládí v hajzlu C. D. Payne je letošním hostem červnového turné v projektu scénických čtení LiStOVáNí.

Tomáš Pilař připravuje velkolepou show Noc s operou

Plzeň - Noc s operou je letos v lochotínském amfiteátru na programu teprve potřetí, avšak vypadá to, že si srdce Plzeňanů získala. První dva ročníky se chlubí několikatisícovou návštěvností a letos organizátoři s potěšením sledují, jak mnoho lístků je několik týdnů před letošní Nocí s operou už rozebráno.

V knihovnách najdete inspiraci k výletům i příběh lásky a vraždy

Plzeň – Blíží se prázdniny, doba výletů, a tak knihovna města Plzně nabízí jako svou novinku knihu, jež vás může při plánování prázdninových tras inspirovat.

Beseda zažije ve středu koncert hvězdy. Vstupenky na Bena Williamse jsou ještě v prodeji

Plzeň – Už ve středu 7. června zažije Plzeň další mimořádnou hudební akci. V Měšťanské besedě vystoupí americký basista a skladatel Ben Williams. Teprve dvaatřicetiletý jazzman je mimo jiné držitelem ceny Grammy a milovníci filmu ho mohou znát z jednoho z nejlepších hudebních filmů posledních let Whisplash. Vstupenky na koncert jsou stále ještě k dispozici.

Divadelní léto: Vzpomíná se i zkouší Akvabely

Plzeň – Festival Divadelní léto pod plzeňským nebem včera zahájilo výstavu, které připomíná předešlé ročníky. Tým však pilně připravuje i ročník letošní. Zkouší se Akvabely.

Premiéra: Opera Medea poprvé v České republice

Plzeň – Opera Medea Luigiho Cherubiniho vznikla už před 220 lety, ale v naší republice se dosud nikdy nehrála. Napraví to Divadlo J. K. Tyla (DJKT) v Plzni. Česká premiéry Medey se uskuteční dnes (3. června) večer ve Velkém divadle.

Metalfest veze do Plzně tvrdou muziku

Plzeň – Už v 11 hod. v lochotínském amfiteátru začne hrát první kapela Forress Jump. Metalový maraton potrvá až do nedělní noci; uzavřou ho zakladatelé Sepultury, bratři Max a Iggor Cavalerovi.

Od neděle se nejen v Plzni usídlí Tanec Praha

Plzeň – V neděli 4. června dopoledne odstartuje workshopem plzeňská část festivalu Tanec Praha. Workshop povede brazilský tanečník a choreograf João Paulo Gross.

České století se z Prahy a Moskvy přestěhovalo do Plzně

Plzeň – Úspěšná výstava České století v komiksu skončila v pražské Galerie Lucerna v dubnu, pak putovala do Moskvy a teď se přestěhovala do Plzně.

SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na Komedy fest

Plzeň – Dnes v Plzni pokračuje v neděli zahájený Komedy fest. Až do pátku jsou na programu představení v Měšťanské besedě.

Blíží se Metalfest. Víme jaký bude program

Plzeň - Bratři Max a Iggor Cavalera založili Sepulturu a se svým koncertním vzpomínkovým pořadem Return to Roots, v němž připomínají legendární album téhle kapely, uzavřou letošní plzeňský Metalfest, který začíná v pátek 2. a končí v neděli 4. června. Přinášíme rozpis koncertů i autogramiád.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies